2005 yılında Tarhan Telli tarafından kurulan ve son olarak ‘Cehennem Melekleri 3’ filmi için ürettiği motosikletlerle gündeme gelen TT Motor Gebze’ye fabrika kuruyor.

Tarhan Telli’nin sahibi olduğu ve son olarak Cehennem Melekleri 3 filmine verdiği motosikletlerle gündeme gelen TT Motor’a sürpriz ortaklar geldi. Fütürist Alphan Manas ve Ferrari’nin eski Türkiye Genel Müdürü Orhan Ülgür’ün ortak olduğu TT Motor kurulacak fabrikayla seri üretime geçecek.

Brightwell Holding’in sahibi fütürist Alphan Manas ile İtalyan Ferrari ve Maserati’nin Türkiye temsilcisi FerMas’ın eski Genel Müdürü Orhan Ülgür’ün ortak olduğu TT Motor, Gebze Sanayi Bölgesi’nde kurulmakta olan 10 bin metre karelik fabrikada motosiklet üretime hazırlanıyor. Bu ortaklıkta ayrıca Mercedes ve BMW gibi devlere yedek parça üreten uluslararası bir üretici ortağı olacağı da belirtiliyor.

DÜNYACA ÜNLÜ MÜŞTERİLERİ VAR

2005’te kurulan ve TT Motor, ‘TT Custom Choppers’ konsepti altında her biri tek bir adet olarak kisiye özel tasarlanmış el yapımı Türk malı Chopper motosiklet üretimi yapıyor. İnavasyonu ön planda tutan şirket dünyada ilk kez üretilen 2 tekerleği 3 tekerleğe 1 saatte çeviren dönüşüm kitini geliştirdi. Motorlarında geri vitesi de geliştiren şirketin müşterileri arasında slyvester Stallone, Brad Pitt, Wesley Snipes, JaysonStathem ve Patrick Huges gibi uluslararıası isimlerle Şafak Sezer, Beyazıt Öztürk, Kenan Doğulu, Hidayet Türkoğlu, Kenan Sofoğlu, Volkan Demirel gibi ünlü isimler yer alıyor.