Sekapark Özsar Restaurant’ta düzenlenen kahvaltı programına Kocaeli Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Can Kozgan, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Başkanı Necmettin Kaya, Kocaeli Kastamonulular Derneği Başkanı Necmettin Hücüman, Kocaeli Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Niğdeliler Derneği Başkanı Cumali Bozok, Körfez Ağrılılar Derneği Başkanı Suat Demir, Kocaeli Malatyalılar Derneği Başkanı Mehmet Haskul, Kocaeli Serhat İlleri Dernek Başkanı Selda Çiftçi, Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Hatip Erkınay, Kocaeli Elazığlılar Derneği Başkanı Mehmet Akbulut, Kocaeli Kırşehirliler Derneği Başkanı Ali Kayhan, Kocaeli Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Bay, Kars Akçakale Köyü Derneği Başkanı Taner Sarıçayır, Körfez Mali Müşavirler Odası Şube Başkanı Orhan Bozkurt, Derince Kent Konseyi Başkanı Hasan Malo, Kocaeli Şanlıurfa Ceylanpınar Derneği Cabir Aydın, Kocaeli Şanlıurfa Viranşehir Derneği Başkanı Çetin Zerenoğlu, Kocaeli Midyatlılar Derneği Başkanı Mehmet Nur Akdoğan, Kocaeli Ototgar Derneği Başkanı Halil Baylam, Kocaeli Serhat İlleri Birliği Alper Alyılmaz, Kocaeli Van Derneği Ömer Übeyt Göğerdin ve Kocaeli Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı Başkanı Mehmet Irak katıldı. 


ÜLKEMİZ ÜZERİNDE CİDDİ OYUNLAR VAR

Kahvaltı programında bir araya gelen misafirler bol bol sohbet etti. Düzenlenen kahvaltıda konuşma yapan Cemil Yaman, “Biz bu ülkenin çocuklarıyız. Türkiye dünyanın en önemli noktasında bulunuyor. Bu yüzden birilerin gözü hep ülkemizin üzerinde. Bizler Anadolu’da kardeşçe büyüdük. Hangi ile giderseniz gidin farklı güzel kültürler ile karşılaşırsınız. Son süreçte ülkemiz üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor ve çok ağır bedeller ödedik. Ana kuzuları adı konulmamış kavgalara kurban edildi. Deniz Gezmiş bu ülkenin çocuklarındandı. Onunla aynı siyasi görüşte değildik ama bu ülkenin yarınları ile ilgili söyleyeceği sözler vardı. Biz onunla aynı masada tartışabilirdik ama katlettiler. Bu ülkenin her yerinde eli kalem tutan çocuklarını katlettiler” dedi. 


ÜLKENİN ÇOCUKLARI KATLEDİLİYOR

Sözlerinde milletin hizmetkarı olarak yola çıktığını belirten Cemil Yaman, “Bu ülkenin çocukları katlediliyor. Peki nereye kadar? Ne zaman bitecek bu kavga? Bu iş parlamentoda bitecek. Bizler demokrasi yoluyla bitireceğiz. Bir süreç başladı. Temsilde adaletin olması gerekiyor. Nasip olursa milletvekili olursam ben yine aynı şekilde yaşamaya devam edeceğim. Ben milletin hizmetkarı olmak için yola çıktım. Sizlerin desteğini ve dualarını bekliyorum” şeklinde konuştu.