Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Doğan, Cemil Yaman’ı tebrik edip milletvekilliğinin hayırlı olması dileğinde bulunarak” milletvekilliği Cemil Yaman’a çok yakıştı” dedi.


Başkan Doğan,  İzmit Belediyesi’nden bir çalışma arkadaşını daha Ankara’ya göndermekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Cemil kardeşimiz, bizim yıllardır birlikte siyaset yaptığımız değerli bir arkadaşımızdır. Bir dönem Dilovası’na Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş değerli katkılar sağlamış bir kardeşimizdir. Daha sonraki dönemde birlikte çalışma fırsatı oldu. 1.5 yıldır İzmit Belediyesi ve İzmit halkına hizmet etmeye çalışıyorduk. Bu dönemde, böyle bir kararı bizler de gönülden destekledik ve halkımızın teveccühüyle de onu şimdi Kocaeli’mize ve Türkiye’mize hizmet etmek üzere Ankara’ya meclise gönderiyoruz” dedi. 
FARKLI BİR BELEDİYEYİZ
Doğan, “İzmit Belediyesi’nden bir çalışma arkadaşımızın bir milletvekili olarak parlamentoya gidiyor olması bizlere ayrı bir mutluluk ve gurur vermektedir. Bizim belediyemiz böyle şeyler yapıyor. Geçtiğimiz dönemlerde İlyas Şeker Bey, belediye meclis üyemizdi ve kendisi de milletvekili seçildi. Hüseyin Üzülmez kardeşimizi de Kartepe Belediye Başkanı olarak gönderdik. Şimdi de Cemil Bey’i milletvekili olarak TBMM’ye gönderiyoruz.” diye konuştu.  
HALKIMIZIN HİZMETKARIYIZ
Milletvekili seçilen Cemil Yaman da “Haziran’daki seçimde halkımız bize bir mesaj verdi. Biz halkın verdiği mesajları parti olarak çok iyi algıladık, bunu iyi okuduk ve sahaya da iyi yansıttık. Halkın bizden talep ettiği ne varsa onları yapmaya gayret ettik. 1 Kasım’da AK Parti, aziz milletimize hizmetkarlık yapmaya devam edecektir. İnşallah Türkiye kaldığı yerden büyümeye devam edecektir. Ben tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. İzmit Belediyesi benim evim, yuvam. Nevzat Doğan benim için bir belediye başkanlığından ziyade bir ağabeydir, bir büyüğümdür. Kendisinin tecrübelerinden istifade etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.