AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti ve CHP genel başkanlarının koalisyon görüşmeleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Başbakanımızın atacağı her adımın sonuna kadar arkasındayız” dedi.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan vefa ziyaretlerinde partiye emek harcamış olan teşkilat büyüklerine ağırlık verdiklerini ifade ederek, “Geldiğimiz her ilçemizde bundan sonra vefa ziyaretleri yapmaya devam edeceğiz.

Partimizi bugüne kadar büyüten ve yücelten sizlere her zaman bir vefa borcumuz var bu borcumuzu en azından, bir sıcak çay bir gönül alma ile telafi edeceğiz.

Parti büyüklerimizle bir araya geldiğimizde nerede eksik var, nerede sorun var onları gözlemleri düşüncelerini alarak, kendimize büyüklerimizi referansı ve tecrübeleri ile bir yol çiziyoruz, istişare kültürünü daha da yaygınlaştırarak, bu yol haritamızın millete memlekete hizmet olarak dönmesini istiyoruz” dedi.

MHP İLK TURDA KAPILARINI KAPATTI

Koalisyon görüşmeleri kapsamında geçtiğimiz günlerde AK Parti il CHP kurmaylarının bir araya gelişini değerlendiren, Ceyhan, “Parti içinde hem burada, hem de Ankara’da çok defalar AK Parti olarak hükümet çalışmaları hakkında toplantılar ve çalışmalar yürüttük.

Başbakanımız, Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’da Cumhurbaşkanımız da hükümet kurma görevini aldığı andan itibaren özellikle koalisyon kurulması ile alakalı samimi çalışmalarını yürütüyor. Görüşmeler kapsamında ilk turda malum MHP kapılarını kapattı” dedi.

BAŞBAKANIMIZIN ATACAĞI HER
ADIMIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ

Ceyhan, “MHP’nin ilk turda kapılarını kapatmasının ardından CHP ile oluşturulan komisyon neticesinde görüşmeler yapıldı. Uzun günler ve geceler harcandı görüşmeler geçirildi. Oluşturulan komisyon raporları genel başkanlara iletildi.

Bu raporlar dahilinde Genel Başkanlar,başbakanlık konutunda durumu müzakere ettiler. Bu iki zıt partinin bir araya gelmesi siyasi kültür açısından önemli görüyorum” dedi.

Görüşmelerin içeriği nedir sonucu ne olacak bunların hepsinin ayrı bir tartışma konusu olduğunu ifade eden Ceyhan, Türkiye’nin demokrasi kültürüne adım atması ve bunun öncülüğünü de AK Parti’nin yapmış olmasıbence günün en önemli fotoğrafı olduğunu söyledi.

Şartların nasıl olgunlaşacağını bilmediğini dile getiren Ceyhan, koalisyon kurulacaksa bizlerde teşkilat olarak Başbakanımız, Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun atmış olduğu her adımın arkasında olacağımızı belirttik. İnşallah ortaya çıkacak olan sonuç milletimizin ve memleketimizin menfaatine olur” dedi.