Ceyhan, bir polis adayından rüşvet almakla suçlanan, bu konudaki haberler üzerine görevinden istifa eden AK Parti İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi  Gonca Koştu ile ilgili sorulara şu yanıtı verdi:
“İsmi geçen hanımefedi, bugün itibarıyla görevinden istifa etmiştir.  Olayda adı geçenler arasında şahsi bir meseledir. Bundan sonrası için kararı hukuk verecek. AK Parti’nin bu olayla bir ilişkisi yoktur. Vatandaşlarımızın da bu ve benzeri konulara tevessül etmemesi gerekiyor. Para verdiği iddia edilenler de, para aldığı iddia edilenler kadar sorumludur."

“TPS’DE BİRİNCİYİZ”
İl Başkanı Şemsettin Ceyhan basın toplantısında parti genel merkezinin açıkladığı Teşkilat Performan Sistemi (TPS) değerlendirmeleri hakkında bilgi verdi. Ceyhan bu konuda şunları söyledi:
“TPS’de  yüzde 84.84 puanla Türkiye birincisi olduk. İkinci sıradaki Rize teşkilatının puanı 70. Türkiye’deki 970 ilçe arasında bizim 12 ilçemiz  ilk 39 sıra içinde yer aldı. Kandıra Türkiye 3'üncüsü,  Kartepe 4'üncü, Körfez 5'inci sırada. Çayırova 6'ncı, Darıca 8'inci, Başiskele 14'üncü , Derince 16 ncı, Gebze 18 nci, Gölcük 19 ncu, Karamürsel 21'inci, İzmit Türkiye 39'uncusu oldu. Teşkilatlarımızı bu başarılı seviyeye ulaştıran bütün arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim."
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yarın Ankara’ya gideceğini, seçim öncesi Kocaeli’ye yapılacak yatırımlar konusunda verdikleri sözlerin takipçisi olacaklarını söyledi , “Bakanımız, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte  TOKİ başkanıyla görüşeceğiz. Bazı ilçe başkanlarımız ile birlikte de Karayolları yetkilileri ile görüşeceğiz” dedi.