AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti’nin 2002 yılında ilk mitingini Gebze’de yaptığını, 13 yıl sonra tekrar ilk günkü aşkla 16 Ekim’de Gebze mitingin yapılacağını belirtti.

Ceyhan, “Gebze her zaman AK Parti’ye destek vermiştir. Biz de buna karşılık Gebze’nin bu mitingi hakkettiğini düşünüyoruz” dedi. Ceyhan ayrıca 1 Kasım’da Kocaeli’de oyları daha da arttırarak 7 milletvekili çıkaracaklarını kaydetti.

KAFLI VE OKUR DA KATILDI

AK Parti’nin 16 Ekim’de Gebze’de yapacağı mitingle ilgili olarak AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nda bir toplantı yapıldı. Toplantıya AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Eski Milletvekili Mehmet Ali Okur, AK Parti Milletvekili Cemalettin Kaflı, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve ilçe yöneticileri katıldı. Toplantıda yapılacak olan miting ile ilgili bilgiler verildi.

EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ

İlk olarak toplantıda söz alan AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, kısa tuttuğu konuşmasında Mitingin Gebze’de yapılmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek,“Bu mitingin üstesinden geleceğiz. Başbakanı Gebze’de ne iyi şekilde ağırlayacağız”dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 7 Haziran’dan sonra koalisyon kurulamadığı için seçimi tekrarladıklarını belirterek, “Tek başına Türkiye’de iktidar çıkmadı. Hükümet kurulamadı.

Bu seçim Türkiye için önemli. 2002 yılından sonra AK Parti hükümeti Türkiye’yi büyük bir kaostan çıkardı. AK parti olarak yeniden tek başına iktidar olacağız. Tek başına bir iktidarın çıkması işimizi kolaylaştırıyor.
1 Kasım seçiminde daha fazla vekil çıkaracağız” diye konuştu.