Türkiye’nin terörle mücadelesinin devam ettiğini, teröristlerin etkisin hale getirilmesi için tüm güvenlik kuvvetlerinin kararlı mücadelesi titizlikle devam ettiğini belirten Ceyhan, “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara şifalar diliyorum. Bu işin sona doğru yaklaşmakta olduğuna inanıyoruz. ”dedi. 
AKADEMİSYENLER ŞEHİT CENAZELERİNE GELSİN
Aralarında Kocaeli Üniversitesi’nden akademisyenlerin de bulunduğu bildiriye imza atanları sert ifadelerle eleştiren AK Parti İl Başkanı Ceyhan, “78 milyon olarak terör ve teröristlerle mücadele ederken, içleri zifiri karanlık olan sözde akademisyenlerin yaptığı bildiride; ne teröriste, ne teröre en ufak değinme yok. Terörü övmek için ortaya çıkan Donkişotlar görüyorsunuz. Profesör, Doçent olmakla, aydın olunmuyormuş. Kalplerinin yumuşaması için akademisyenleri şehit cenazelerine gelmelerini tavsiye ederim. Attıkları imzaları geri almalarını arzuluyorum. 1128 akademisyenin milletimiz onlarla ilgili hükümlerini vermişlerdir.” dedi.
“DİKTATÖR ARAYAN AYNAYA BAKSIN”
CHP’ye de eleştirilerini sıralayan Ceyhan şöyle konuştu:
“- Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hendekçilere sahip çıkmasını, kınama dahi yapmamalarını da kınıyorum. Tabip ve Mimarlar Odalarına söyleyecek lafımız yok; milletin takdirine havale ediyoruz. Milletvekilleri de fikir özgürlüğü kavramında sözleri PM’ye girmek için yaptıklarını sanıyorum. Gerçek görüşleri olmadığına inanmak istiyorum. Girdiği her seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı için söyledikleri aynen kendisine iade ediyoruz. Diktatör arıyorsa, çok uzağa gitmesinler aynaya bakıp yakından göreceklerdir. TRT’yi basmak ve huysuzluk çıkarmak bunların işi, millet alıştı, bizde alışacağız. 
DİYARBAKIR’A GİDİYORLAR
Diyarbakır’a yardım TIRı göndereceklerini açıklayan AK Parti İl Başkanı Ceyhan, “ Sur’a Kocaeli Teşkilatları olarak yardım kolilerinden oluşan battaniye, ısıtıcı, kuru gıda olan yardım kolisi göndereceğiz. 3 TIR dolusu yardım malzemesi yarın (Çarşamba) Sur’a yola çıkacak. Biz de, il yöneticisi ve bazı belediye başkanlarının da bulunduğu 20 kişilik bir grupla, Perşembe günü Diyarbakır’a gidip, malzemeleri teslim edeceğiz. Diyarbakır il başkanlığını ziyaret edeceğiz, inceleme ve destekte bulunacağız. Güvenlik uygun olursa, belki Sur’a yakın bir yere gitmeyi arzuluyoruz. Kocaeli selamlarını ileteceğiz, ziyaret edip destek olacağız.” dedi.
SIRADA KSO VAR
Teşkilat çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Ceyhan, “Geçtiğimiz hafta KOTO’yu ziyaret etmiştik. Bu hafta çarşamba günü KSO’ya misafir olup, istek ve sorunlarını dinleyeceğiz.  Her zaman STK’larımızın görüş ve değerlendirmek istiyoruz. Haftalık ilçe değerlendirme toplantısını bugün İzmit’te yapacağız. Toplantıda belediyelerin beyanname çalışmaları değerlendirilecek.” dedi. Geçtiğimiz hafta sonunda Bakan Işık’ın da bulunduğu heyetle şehit Uzman Çavuş Ümit İnan’ın ailesine taziye ziyareti yaptıklarını açıklayan Ceyhan, “ Evsel Atıkları Yakma Tesisleriyle ilgili STK’ların görüşlerini ifade ediyor. Tartışmayı doğru zeminde yapılmazsa yanlış noktaya gider. Derdimiz çöplük yapmak değil, evsel atıkları yakma tesisi yapmak.” diye konuştu.