Tekirdağ’da cinayet suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden firar eden ve 3 yıldır firari olan bir şahıs düzenlediği sahte kimliklerle evlenme vaadi ile kadınları dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Alınan bilgi ve iddialara göre; Doğan K. (36) isimli şahıs 2006 yılında Tekirdağ ilinde cinayet işlediği iddiasıyla gözaltına alınmış ve çıkarıldığı Tekirdağ Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 15 yıl kesinleşmiş hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderilmişti.

4 SENE YATTI 3 SENE KAÇTI

Yaklaşık 4 sene boyunca cezaevinde yatan Doğan K. 2010 yılında yattığı cezaevinden firar etti. O günden bu yana aranan Doğan K. sahte kimlik kullandığından bulunamadı. İddiaya göre Doğan K. başkasının adına düzenlediği sahte kimlik kartlarına kendi fotoğrafını yapıştırarak kendini MİT, MOSSAD ve CIA gibi istihbarat servisleri adına çalışıyormuş gibi gösterdi. Düzenlediği kimlik kartlarını kullanarak internet sitelerinde ve çevresinde bulunan kadınlarla tanışan Doğan K. kadınları evlenme vaadi ile kandırarak dolandırdı.

NE ARARSAN VAR

İzmit’te N.U. (40) isimli bir kadınla tanışan ve yine evlenme vaadi ile N.U.’yu dolandıran Doğan K.’nın hareketlerinden şüphelenen N.U. dolandırıldığını fark edince durumu polise bildirdi. Konuyla alakalı olarak soruşturma başlatan İl Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Doğan K. ile N.U.’nun buluşmasını sağladı. Ekipler, Doğan K.’yı Real AVM civarında bir kafede gözaltına aldı. Şahsın yapılan üst aramasında 2 adet ruhsatsız tabanca, kelepçe, bıçak, 44 adet mermi, sahte kimlik kartları ve sahte istihbarat belgeleri çıktı.

10 KADINI AĞINA DÜŞÜRMÜŞ

Gözaltına alınırken de rahat durmayan zanlı polislere de kendisinin gizli istihbarat elemanı ve kendine işlem yapılamayacağını söyledi. Ancak Doğan K.’nın yapılan sorgusunda resmi hiçbir dayanağının olmadığı belirlendi. Ayrıca Doğan K.’nın N.U.’yu 140 bin TL dolandırdığı iddia edildi. Bu yöntemle de yaklaşık 10 kadını dolandırdığı öne sürülen Doğan K., İl Asayiş Şube Müdürlüğü’nde biten işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.