İzmit'te cezaevinden firar eden Engin P. isimli şahıs, öz yeğeninin karısına tecavüz etmeye kalkıştı. Zanlı, olayın üzerinden yaklaşık bir yıl geçtikten sonra İzmit’te yakalanarak adalete teslim edildi

 
 
ZORLA EVE GİRDİ
İzmit’te bir kadın tecavüzden son anda kurtulmayı başladı. Edinilen bilgi ve iddialara göre; Yalova'da işlediği yaralama suçundan yattığı Karabük Cezaevi’nden kaçan Engin P., 31 Mart 2015 akşamı yakınlarının bulunduğu Kocaeli'ye geldi. Şahıs burada önceki suçundan dolayı yakalanması için kendisini ihbar ettiğini öne sürdüğü yeğeninin evine gitti. Kapıyı çalan engin P., yeğeninin evde olmadığını öğrendi. Buna rağmen yeğenin karısı D.P.'ye kendisini içeri almasını söyledi. Genç kadın şahsı içeriye almayınca, Engin P. de kapıyı itekleyerek içerir girdi.
 
YARDIM ÇIĞLIĞI ATTI
Zorla eve giren Engin P., D.P.'ye eşini sorunca genç kadın da ‘Eşim birazdan gelecek’ karşılığını verdi. İçeriye geçerek yeğenini beklemeye başlayan Engin P., D.P.’ye kocasını öldüreceğini, kendisini onun polise şikayet ettiğini söyleyerek “Onu vuracaktım ama vuramadım” dediği öğrenildi. Bu sözler üzerine korkan D.P. ayağa kalkarak evin içerisinde dolaşmaya başladı. Bu esnada Engin P. kadının yanına gelerek taciz etmeye başladı. Engin P.'nin saldırısı üzerine karşı koyan genç kadın, saldırganı itekledi.
 
BALKONDAN KAÇTI
Engin P.'ye yalvararak su içmek istediğini söyleyen D.P., pencereye koştu ve yardım çığlığı attı. Çığlıkları duyan komşuların eve gelmesi üzerine panikleyen Engin P. iddiaya göre; kapıya gelen komşulara içeriye hırsız girdiğini, kendisinin de D.P.'yi kurtarmaya çalıştığını söyledi. Bunun üzerine D.P. kapıya çıkarak olayı komşusuna anlattı ve kapıyı Engin P.’nin üzerine kilitledi. Yaşanan dehşet dolu olay üzerine hemen polis ekiplerine haber verildi. Ancak Engin P., birinci katta bulunan evin balkonundan aşağı atlayarak kaçmayı başardı.
 
SUÇ DOSYASI KABARIK
Açılan soruşturma kapsamında 1 yıldır aranan ve Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Engin P., İzmit ilçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Amirliği ekiplerince İzmit'te yapılan operasyonla gözaltına alındı. Engin P.'nin Yalova'da yaralama suçundan, Karrabük’te ise ‘hükümlü tutuklunun kaçması’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası ile 3 bin TL para cezasına çarptırıldığı öğrenildi. Son olarak öz yeğeninin eşine gerçekleştirdiği cinsel saldırı suçundan da yargılanması bulunan şahıs, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilecek.