Recep Dursun’un ilçe başkanı olarak seçilmesinin ardından CHP Gebze’de sular bir türlü durulmadı.
Dursun’un ilçe başkanı olarak seçilmesinden sonra yaptığı danışma toplantısına eski ilçe başkanı Cavit Kapoğlu’nu çağırmaması ile ilk olay başlamıştı.
Eski ilçe başkanı Cavit Kapoğlu, Recep Dursun’un parti sucu işlediği diyerek disipline verilmesi için ile başvuruda bulundu.
Ardından CHP Gebze Belediyesi meclis üyelerinin Fahrettin Bostan, Murat Erdoğan ve Neşe Celep Çetiner’in basın toplantısı yapması ikinci olay oldu.
Son olarak ise Gebze Belediyesi nisan ayı meclis toplantısında yaşananlar birlikte CHP’deki tartışmalar iyice gün yüzüne çıkmaya başladı.
İlçe örgütü CHP Gebze Belediyesi meclis üyeleri Fahrettin Bostan, Murat Erdoğan ve Dilek Tan’ın grup kararına uymadıkları gerekçesiyle disipline verdi.
Meclis üyelerinden Fahrettin Bostan ve Murat Erdoğan da bu duruma tepki göstermek üzere önce sosyal medyadan daha sonra da noter aracılığıyla resmi olarak partiden istifa ettiler.
CHP Gebze’de yaşanan bu olayların ardından genel merkezin duruma el koyduğu öğrenildi. CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen parti müfettişlerinin kısa bir süre Gebze’ye gelerek yaşananlarla ilgili olarak bir inceleme başlatacakları bilgisine ulaşıldı.