Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, büyük kurultayda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak “Diktatör bozuntusu” ifadelerini kullanmış, bu sözler yargıya taşınmıştı. Konuşulacak onca mesele varken Kılıçdaroğlu’nun bu yanlış hamlesi, büyük tepki çekmişti. Ama gelin görün ki AK Parti’liler de konuşulacak onca mesele dururken Kılıçdaroğlu’nu şikayet etmekle meşgul. Kocaeli’deki ilçelerde suç duyurusu modası aldı başını gidiyor. Suç duyurusunda bulunan ilçe teşkilatlarına Dilovası da eklendi. 


HUKUK ÖNÜNDE HESAPLAŞSINLAR
AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi de Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunarak, modaya uydu. Osman Akbulut ve yönetiminin bu tavrıyla ilgili CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir’den cevap gecikmedi. Aydemir, “Bırakın da Cumhurbaşkanı ile CHP Lideri, yargı önünde hesaplaşsın. Gelin biz Dilovası’nı konuşalım” dedi. Aydemir’in açıklamasında gündeme getirdiği iddialar, oldukça ağırdı.  

BELEDİYEDE KAÇ AKRABASI VAR?
Aydemir, şunları kaydetti: “Sayın mevkiidaşım AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, gelin birlikte Dilovası’ndaki hava kirliliğini konuşalım. Gelin Dilovası’nı Özalp’in nasıl sömürdüğünü, 10 yıldır temizlik ve ulaşım ihalesinde, ahbap çavuş ilişkisiyle Dilovası Belediyesi’nin bütçesinin nereye gittiğini konuşalım. İlçemizde bu kadar sorun varken bırakın da Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Genel Başkanı’mız hukuk önünde hesaplaşsınlar. Gelin ikinci yılını dolduran, sıfır hizmetle çalışan belediyemizi konuşalım. Gelin de belediyede başkanın kaç tane akrabası var, aynı soy isimde ve bunların her odada çalışanların başına dikilip tespih sallayarak nasıl maaş aldığını konuşalım.

YTONG VE DEMİRLERİ KONUŞALIM
Gelin de belediyede hiç çalışmadan maaş alanları konuşalım. Gelin de Dilovası’nda tek oksijen ve nefes alınabilecek Adatepe’yi, ormanın nasıl peşkeş çekildiğini, yerine kimyasal tankların nasıl ve kimler tarafından ruhsata tabii tutulduğunu konuşalım. Ruhsat verilirken kimin ne rant sağladığını konuşalım. Gelin de Dilovası’nın her sokağına, ytong ve demirlerin kimler tarafından ne amaçla dağıtıldığını ve ne kadar kaçak inşaat yapıldığını konuşalım. Bütün bunlar dururken 95 yıllık bir partinin genel başkanı hakkında suç duyurusunda bulunmanıza sadece gülüyorum.”