AK Parti Dilovası Belediye Başkan adayı Ali Toltar seçim çalışmalarını aralıksız sürdürürken partiye olan ilgide her geçen gün artıyor. Hemen hemen her gün yeni katılımların olduğu AK Parti'ye son katılan CHP'li Dilovası Belediyesi Meclis üyesi Abdul Cabbar Tuza ve ailesi oldu.
 
700 KİŞİYLE AK PARTİ'YE KATILDI
Dilovası'nda yaklaşık 700 kişilik geniş bir aileye sahip olan Nezoi aşireti ile birlikte AK Partiye katılan Abdul Cabbar Tuza, "Bundan sonra siyasi hayatımı AK Parti'de devam edip, Dilovası Belediye Başkan Adayı Ali Toltar'a destek vereceğiz. AK Parti'ye katılmadan önce ailem ve dostlarım ile uzun süre istişare ettik. Ve bu kararı aldık. Bugün burada da ailem ve dostlarım  beni yalnız bırakmayarak benimle birlikte AK Parti'ye destek vereceklerini belirtmek istiyorum. İnşallah 31 Mart sabahı Dilovası'nda güzel bir bayrak değişimi ile Ali Toltar arkadaşımız hizmet yoluna devam edecektir."dedi.
 
BİR DESTEKTE ETMANEKE AİLESİNDEN
Ayrıca önceki akşam Dilovası'nda geniş bir kitleye sahip olan Etmaneke aşireti de bir araya gelerek yerel seçimlerde AK Parti Dilovası Belediye Başkan adayı Ali Toltar'a destek verecekleri belirtildi. Yaklaşık 500 kişi ile Orhangazi Semt Konağında bir araya gelen Etmaneke aşireti önde gelenleri ve üyeleri burada yaptıkları istişare sonrası AK Parti Dilovası Belediye Başkan adayı Ali Toltar ile bir araya gelerek toplantı yaptılar. Toltar ile bir araya gelen Etmaneke Toltar'a aldıkları destek kararını bildirirken, Toltar, aldıkları kararın kendilerini mutlu ettiğini ve güç verdikleri için Etmaneke aşireti üyelerine teşekkür etti.