CHP Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan ve Haydar Akar, geçtiğimiz günlerde isyan çıkan İzmit C Tipi Cezaevi’ni ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

Muharrem ayında oruç tutan Alevi vatandaşlar ile bir araya gelen CHP’li Kaplan, Muharrem orucunun ikinci gününde Gebze Cemevinde oruç açarak, lokma yedi. Kaplan, “Orucumuzu ve lokmamızı hep birlikte paylaştık. Muharrem ayında tutulan oruçların kabul olmasını diliyorum” diye konuştu. CHP Milletvekili Kaplan, daha sonra cemevindeki vatandaşlarla sohbet etti.

CEZAEVİ ZİYARETİ

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, diğer Kocaeli milletvekili Haydar Akar ile birlikte, geçtiğimiz günlerde isyan çıkan İzmit C Tipi Cezaevi’ni ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. Hem cezaevi yetkilileriyle, hem de tutuklu-hükümlü ve yakınlarıyla konuşan Kaplan ve Akar, yaşanan sorunları yerinde tespit edebilmek amacıyla yaptıkları incelemenin ardından, yaptıkları ortak açıklamada, çok kötü durumda olan cezaevi koşullarının bir an önce iyileştirilmesi gerektiğini söylediler.