AK Parti’nin eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in ikinci kez aday adaylığı başvurusunda, Civelek’e desteğe gelenler il binasındaki salona sığmadı

 

AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek, 7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmedi. Ancak 1 Kasım Erken Genel seçimler için yeniden şansını deneyen Civelek, il Başkanı Şemsettin Ceyhan’a başvuru belgelerini teslim etti. Sivil toplum kuruluşları, sendikacılar, partinin eski yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı başvuruda büyük coşku yaşandı. Civelek’in başvurusuna katılan partililer İl binasındaki salona sığmadı. Civelek, salona ilçe başkanları ile girerken, partililer alkışlarla Civelek’i karşıladı. Partililer, “Mahmut Başkan” sloganı ile Civelek’i karşıladı.

 

CİVELEK ÇOK ÇALIŞTI

Başvuruyu almadan önce açıklama yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, başvuru için gelen partililerin, partiye enerji kattığını belirtti. 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan tablonun herkes tarafından malum olduğunu söyleyen Ceyhan, “7 Haziran seçimlerinde Mahmut civelek yaptığı çalışmalarla her zaman iyi anıldı ve anılacaktır. Bu işler nasip meselesi. Bize düşen çalışmak ve sefere çıkmaktır. 26’ıncı dönem aday adaylığı için başvurusunu yeniliyor. Kendisine, kentimize, milletimiz, partimize hayırlı olsun” dedi.

 

NASİP OLMADI

Milletvekili aday adayı olan Mahmut Civelek, partililerin sloganları nedeniyle konuşmasına uzun süre başlayamadı. AK Parti İl binasındaki toplantı salonundaki çeşitli sandalyelerinde oturan kurucu il yöneticisi olduğunu belirten Civelek, “Daha sonra Kullar belediye başkanı oldum. Başiskele Belediye başkan adayı oldum ama nasip olmadı. Daha sonra il başkanı oldum. Milletvekili aday adayı oldum. Adaylığı yakın gördük ama yine nasip olmadı. Aday gösterilmemize rağmen bir adım geri atmadan partimizin yanında olduk. Bunun tek sebebi biz bu davanın adamıyız. Cumhurbaşkanı ve başbakanımızın izinden hiç ayrılmayan büyük davanın bir parçasıyız.

 

HERKES GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMALI

Bıraktığımız yerden milletvekilliği aday adaylığı için başvurumuzu yapıyoruz. Nasipten öte köy yok. Bu aday adaylığının sonucu kesin değildir. Bugün başvurumuzu yaptık. Eğer milletvekili olarak bize hizmet görevi verilirse çok güzel olur. Biz her zaman partimizin peşinde ideallerimizin peşinde olacağız. 7 Haziran öncesindeki Türkiye artık yok. 3 aylık süreçte çok sorunlar yaşandı. İki gündür dalgaların karaya vurduğu bir küçük çocuğa ağlıyoruz. Sabah yine 4 şehit ile uyandık. Biz yeni Türkiye’yi istiyoruz. Bu görüntülerin olmadığı bir Türkiye. Bunun için bu salondakilerin ve herkesin gece gündüz çalışması gerekiyor” dedi.

 

MAHMUT CİVELEK KİMDİR?

1969 Kullar doğumlu. İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünden mezun olan Civelek, AK Parti’nin Kurucu İl Yönetiminde yer aldı. 2004-2009 yılları arasında Kullar Belediye Başkanlığı yapan Civelek, 2011 yılında İl Başkanlığına atandı. Evli ve iki çocuk babası olan Civelek, kendisine ait özel bir şirketi bulunmakta. Civelek, Ay Işığı derneğinin de kurucusu ve onursal başkanı.