Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan ve 7 yıldır hastalıkla mücadele eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Daire Başkanı Nebi Güdük vefat etti. Erdoğan, Nebi Güdük'e son görev için bugün İzmit'e geliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi eski Başkanı Nebi Güdük, 7 yıldır mücadele ettiği amansız hastalığa yenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı da olan Nebi Güdük, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu. 

Nebi Güdük’ün cenazesi bugün İzmit Fevziye Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Kırşehir’e gönderilecek. 

Sınıf arkadaşı Nebi Güdük'ün hastalığı boyunca takipte olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da cenazeye katılacağı açıklandı. Kocaeli Valiliği ve Emniyet'ten yapılan resmi açıklama yapıldı. Erdoğan'ın cenazeye katılacağının kesinleşmesi üzerine tedbirler Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce hızlandırıldı.