60 MİLYON YENİ GELDİ

Prof.Dr. Hülagü, 1 Aralık 2014 tarihinde rektörlük görevine başladı. Acil ihtiyaçlar için önce Cumhurbaşkanı sayesinde 25 milyon TL gönderildiğini, geçtiğimiz günlerde KOÜ hesabına 60 milyon TL yattığını belirten Hülagü, “Bu parayla, Tıp Fakültesi’nin borçlarını temizliyoruz. Kanser hastaları için yeni ilaçlar alıyoruz” dedi. Prof.Dr.Hülagü, 15 milyon TL daha ek para geldiğini, bu parayla da Tıp Fakültesi binası yanındaki alanda yeni ve çok modern poliklinik binası yapılacağını açıkladı. 

OTOPARK’TAN ASANSÖRLE ÇIKILACAK
KOÜ Tıp Fakültesi için yeni yapılacak  5 katlı modern binanın 2015 yılı programına alındığını, yakında inşaata başlanacağını açıklayan Rektör Prof.Dr. Hülagü, “Çok işlevsel bir bina yapacağız. Zemin katında otopark olacak. Hasta, otoparktan sedyeye alınıp, asansörle poliklinikleri çıkabilecek. Vatandaşa çok daha kaliteli hizmet vereceğiz” dedi. 

ERDOĞAN ŞUBAT’TA GELECEK
KOÜ Rektörü Prof.Dr.Hülagü, 15 veya 22 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Üniversiteye geleceğini de açıkladı,  “İlahiyat Fakültemizin açılışına katılacak. Cumhurbaşkanımıza fahri doktora ünvanını takdim edeceğiz” dedi.