Yerel seçimlere yaklaşırken partilerin oy hesapları da gittikçe kızışıyor.Dilovası CHP Adayı Ercan Dalkılıç’ın karşısına AK Parti hangi aday adayını süreceği merak ile beklenirken parti içi ve partiler arası siyaset geliştirmekte ustalaşmış  en etkili isim olarak akıllara Halit Yaşar geliyor.
 
 
Dilovası’nda Kürt tabanlı seçmen oyların durumu?
 
Parti olarak CHP ve CHP Adayı Ercan Dalkılıç  Kürt tabanlı seçmene pek bir şey vaat edebilecek durumda değil. Örneğin son demokratikleşme paketinden en çok “Andımız”ın kaldırılması nedeniyle şikâyetçi olan CHP’nin, sadece AKP karşıtlığı ekseninde Kürt tabanlı seçmenini kendisine çekmesi çok zor gözüküyor.
 
Halit Yaşar Kürt Seçmenler Tarafından Seviliyor
 
Kürt tabanlı seçmenlerine “CHP mi, AKP mi?” diye sorulduğunda genellikle kararsız kaldıklarını söylemekteler fakat ille birini seçmek zorunda kalırlarsa Halit Yaşar’ı ve AKP’yi tercih edeceklerini söyleyenlerin sayısının daha fazla olduğu gözlenmekte. AK Parti Dilovası Aday Adayı Halit Yaşar’ın Kürt tabanlı seçmen tarafından sevilip saygı duyulan kişiliğiyle AK Partinin kesin olarak dilovası adayı olacağı siyasi kulislerde söylenmekte.
 
Haber : Metin YÜKSEL - 41 Havadis Muhabiri