Darıca belediyesi nisan ayı toplantısında, faaliyet raporunun görüşüldüğü esnada kavga çıktı. Faaliyet raporuyla ilgili AKP’li meclis üyeleri yapılan hizmetleri anlatırken, CHP’li meclis üyesi İbrahim Karslı, “Darıca, Kocaeli’nin en fazla göç alan ilçesi, önlem almalıyız. Sınırlar konusunda çalışma yapmalıyız. Büyükşehirden aldığımız yatırım çok düşük” dedi.
CHP grup sözcüsü Şinasi Serdar’ın yaptığı konuşmayla ortalık bir anda gerildi. Serdar, yaptığı eleştirilerin ardından aynı zamanda İmar Komisyonu Başkanı olan AKP’li meclis üyesi Mustafa İltekin’in şirketi Mühür grubunun inşaatının halen devam ettiğini ileri sürünce, ortalık karıştı.
Serdar’ın konuşmasına müdahale eden Mustafa İltekin’e başkan yardımcısı Metin Söylemez de katıldı. Söylemez’in Serdar’a ‘terbiyesiz’ demesi ile Serdar aynı şekilde karşılık verdi. Ortalık bir anda gerilirken, hem CHP hem de AKP’li meclis üyeleri birbirlerine bağırdılar.
Şükrü Karabacak da tartışmaya katılırken daha sonra kürsüye gelerek ortalığı sakinleştirmeye çalıştı.
 
Şinasi Serdar ile AKP’li meclis üyelerinin tartışması uzun süre devam ederken, meclis toplantısını izleyenler resmen büyük bir şok yaşadılar.