Dokuz yıldır aralıksız bir şekilde devam eden ve her yıl yeni derneklerin katılımıyla ilgi odağı haline gelen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda bu yıl 41 il derneği gece düzenleyerek kendi yörelerine ait güzellikleri bölge halkıyla paylaşacak.

Final gecesiyle birlikte aralıksız 42gün boyunca devam edecek olan şölen aynı zamanda ülkemizin en uzun soluklu etkinliklerinden olma özelliğini taşıyor.

41 GÜN 41 GECE EĞLENCE

Sekiz yıldır ülkemizin değişik bölgelerinden bakan, vali, milletvekili, kaymakam ve belediye başkanı gibi protokol üyeleri başta olmak üzere yüzbinlerce insanı Darıca’da buluşturan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması için bütün hazırlıkların tamamladığını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, tüm bölge halkını Darıca’ya davet ederken, “Ülke çapında bilinen ve ilgiyle takip edilen bir etkinlik haline gelen şölenimiz, bu yıl Ramazan ayının hemen ardından başlıyor.

Cumartesi günü Yörük Türkmen Gecesi ile birlikte açılışını yapacağımız etkinlikler bölge halkımızın sosyal ve kültürel anlamda önemli bir ihtiyacını karşılamaktadır.

42 gün boyunca ulusal ve yerel televizyonların yapacağı canlı yayınlarla bölgemizin tanıtımına önemli katkı sunacak etkinliklerimizi, bu yıl da tüm vatandaşlarımızla hep birlikte şölen havasında gerçekleştireceğiz.

Cumartesi saat 19:00 da tüm derneklerimizin katılımıyla Kent Meydanı önünden kortej yürüyüşüyle açılışını gerçekleştireceğimiz etkinliklerimize tüm halkımızı bekliyoruz” diyerek, tüm bölge halkını etkinliklere davet etti.

SAHİL YENİ YÜZÜYLE HİZMET VERECEK

Başkan Karabacak her yıl üzerine yeni sürprizler ekleyerek gerçekleştirdikleri etkinliğin bu yıl da sürprizlerle başlayacağını müjdeleyerek, “Sahil genişletme çalışmalarımız tamamladı. Amfi tiyatromuz artık yetmiyordu ama yaptığımız tadilat çalışmasıyla yaklaşık iki takına çıkardık.

Ayrıca bu yıl şölen tören alanımızda etkinlikler boyunca tören ateşimiz sahile gelen vatandaşlarımızı karşılayacak” diyerek, tüm bölge halkını Darıca sahiline davet etti.