Kocaeli polisi tarafından yapılan terör operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı. Darıca HDP İlçe Eş Başkanı Hikmet Koçak'ın da yapılan operasyonlar kapsamında gözaltına alındığı iddia edildi

 
 
Kocaeli güne operasyonlarla uyandı. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Darıca merkezli terör operasyonu gerçekleştirdi. Helikopter destekli yapılan ve 500'e yakın polisin katıldığı operasyonlarda 22 kişi gözaltına alındı. Yapılan teknik ve fiziki takiplerin ardından belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Terör örgütü PKK’ya destek sağladığı ve propaganda yaptığı iddia edilen kişiler bu kapsamda gözaltına alındı. Darıca merkezli operasyonlar ilimizdeki pek çok ilçeye de sıçradı. Helikopter destekli operasyon kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

 

HDP'Lİ BAŞKAN DA GÖZALTINDA
Gözaltına alınan isimler arasında HDP Darıca İlçe Eş Başkanı Hikmet Koçak, eski BDP il başkanı Mehmet Alçınkaya ve HDP'li yöneticiler de var. Darıca Osmangazi Mahallesi Lokman Hekim Caddesi Mumcular Sokak'ta bulunan HDP Darıca ilçe binasında arama yapıldığı, hakkında yakalama kararı bulunan kişilerin olduğu ve bu nedenle de gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi. Öte yandan gözaltına alınan 22 şahıs sağlık kontrolünün ardından İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.