Darıca’daki bir okulda büyük bir skandal yaşanıyor. İddialara göre, “Tecavüz kaçınılmazsa başınızı gökyüzüne kaldırıp bulutlara bakın” diyen bir öğretmen, veliler tarafından okulda istenmiyor

 
 
Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde büyük bir eğitim skandalı yaşanıyor. Alınan bilgi ve iddialara göre; okulda görevli olan öğretmen F.T.G., öğrencilerine ağza alınmayacak sözler sarf ediyor, davranış ve hareketleriyle herkesin tepkisini çekiyor. Yine iddialara göre; F.T.G. isimli öğretmenin daha önce görev aldığı okuldan sürgün olarak geldiği ve öğrencilere psikolojik baskı yaptığı da öğrenildi.
 
ŞİKAYETÇİ OLUNMUŞTU
Öğretmenle ilgili olarak velilerin daha önce de ilçe milli eğitim müdürlüğüne giderek şikayetçi oldukları ortaya çıktı. Veliler, bu öğretmenin öğrencilere kötü muamelede bulunduğunu, sözleri ve davranışlarıyla öğrencileri hem korkuttuğunu hem de okuldan soğuttuğunu ileri sürdü. Öğrencilerin verdiği bilgiler de hiç de içler açısı değil. Çünkü öğrenciler, öğretmenlerinden baskı gördüklerini ve ağır sözlere maruz kaldıkları iddia etti.
 
SANDALYE FIRLATMIŞ
Öğrenciler ve veliler, F.T.G. isimli öğretmenin psikolojik sorunları olduğunu iddia etti. Çünkü öğrenciler, öğretmenlerine bir soru sorduklarını hiç beklemedikleri cevaplar alıyor, çoğu zaman da azarlanıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde öğretmen F.T.G’nin, öğrencilerin soru sorduğunda onlara kızarak bardağı yere fırlattığı öğrenildi. F.T.G.’nin son olayı ise önceki gün yaşanmış. Bir öğrencinin dönem ödevini okuyup okumadığını öğretmenine sormasına sinirlenen öğretmen F.T.G., sandalyeyi yere atarak bağırmış.
 
TECAVÜZ KAÇINILMAZSA…
Yaşanan bu olayın ardından da astım hastası olan öğrenci fenalık geçirmiş. Öğrenciye ilk müdahaleyi yan sınıfta bulunan başka bir öğretmen yaparken öğrenci okula gelen ambulansla hastaneye kaldırılmış. Hemşirelikten öğretmenliğe geçen F.T.G.’nin ayrıca öğrencilere edep dışı sözler sarf ettiği de veliler tarafından iddia ediliyor. Öğretmenin, öğrencilere yönelik ‘Tecavüz kaçınılmaz ise başınızı gökyüzüne kaldırıp bulutlara bakın’ dediği ve sürekli küfürlü konuştuğu ileri sürüldü.
 
İLETİŞİM KURMUYOR
Öğretmenle ilgili olarak defalarca şikayette bulunduklarını ifade eden veliler yaşanan bu durumun biran önce çözülmesini istiyor. Öte yandan öğretmen F.T.G.’nin okulda sorunlu bir öğretmen olduğu ve çevresiyle pek sohbet etmeyip bir şey paylaşmadığı da ortaya çıktı. Öğretmen F.T.G.’nin okulda öğretmenlerle ve okul yönetimiyle fazla sohbet etmediği ve öğretmen hakkında okuldaki yöneticilerin pek bilgi sahibi olmadığı öğrenildi. F.T.G. isimli öğretmene bugün gün boyu ulaşmaya çalışsak, okul müdür yardımcısını bilgi almak için arasak da telefonlarımıza bir türlü cevap alamadık. Okulda örgütlü olan eğitim sendikası da F.T.G. ile ortaya atılan iddialara yalanlamadı, bu tür olayların yaşanmış olabileceğini belirtti. Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretmen hakkında inceleme başlattığı öğrenilirken, aynı öğretmene daha önce soruşturma açıldığı belirtildi.