Darıca Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Dernek Başkanı Kaplan Sönmezyıldız yaptığı açıklama da, “Darıca Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Derneği olarak 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Dayanışma Kampanyası’na 15 bin TL bağışta bulunduk. Sadece biz değil diğer ilçelerimizdeki kooperatif derneklerimizde bağışta bulundular.”

Sönmezyıldız, “Biz bu vatan için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Ülkemizi satanlardan hiçbir zaman olmadık, hiçbir zaman da olmayacağız. Daima birlik içinde olanlardan olacağız ve daima ülkemize sahip çıkacağız. Unutmayalım ki bir ülke de milli irade ve demokrasi olmazsa o ülke yok olmaya mahkumdur. O yüzden her zaman milli irada her zaman demokrasi diyoruz” dedi.

15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Dayanışma Kampanyası’na Kocaeli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nden toplam 60 bin TL yardım gitti. Kooperatif Başkanı Faruk Demir, merkezin 20 bin TL, Gölcük, Karamürsel, Kandıra ve Körfez’in de 5’er bin TL katkı sağladığını açıkladı. Yapılan bağışlar, hesaba yatırılması için Bursa Bölge Başkanlığı’na aktarıldı.