2 Şubat 2013 yılında temelleri atılan Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi toplam 18 bin metrekarelik inşaat alanı ve toplam 16.200.000 TL’lik maliyeti ile 2 yıl 8 ay sonra açıldı
Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek merkezle ilgili olarak bilgi veren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “18 bin metrekare inşaat alanı olan bir merkez içerisinde düğün salonun olup, binanın kullanım açısından çok fonksiyonel bir yer. Binaya yerleşmeden eksiklikleri görme şansımız yoktu. Otopark ile ilgili olarak yan taraftaki alanda 800 metrekarelik bir alanın kamulaştırma çalışması başlattık. En önemli ucube diyenleri millete havale ediyorum. Kıskançlıktan.

 

GECİKME İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Neden buraya yapılması 80 bin kişi yaya olarak buraya gelip gidebilecek. Adnan Menderes ismi demokrasi şehidimiz buradaki alanda ismi vardı. Farklı bir amaç düşünebilirdik. Farklı bir isim daha koyabilirdik. Bu ülkenin demokrasisi için şehit olmuş bir büyüğümüz olduğu için bu ismi verdik. Bu ülkeye hizmet eden kim varsa isimleri yaşatmalıyız. Türkiye’nin kavga etme zamanı geçmiştir. Sözümüz sözde kalmadı. Kültür merkezinin açılışı ile ilgili olarak bir gecikme oldu. Bundan dolayı da özür dileriz” dedi.

 

16 MİLYON TL’LİK YATIRIM

2 Şubat 2013 yılında temelleri atılan Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi toplam 18 bin metrekarelik inşaat alanı ve toplam 16.200.000 TL’lik maliyeti ile 2 yıl 8 aylık sürede tamamlandı. Kaynakları tamamen Darıca Belediyesi tarafından karşılanan kültür merkezi içerisinde kültürel ve sanatsal faaliyetlerin dışında, bilgi evleri için etüt salonları olacak. Biçki dikiş ve nakış kursları, bilgisayar kursları, resim kursu, İngilizce ve Arapça kursu, takı, tasarım, ahşap ve boyama-el sanatları, düğün salonu, nikah salonları, sergi ve fuaye alanları, Şehit ve Gaziler Dernek Odası, eğiti salonları, derneklere ayrılan toplantı salonları, kütüphane, bayanlar için fitness ve spor salonları, engelliler için eğitim ve hobi amaçlı salonlar mevcut.