"GEBZE İÇİN BİZ VARIZ"

 

 

AK Parti Gebze Belediye Başkan Aday adayı Abdurrahman Dede, basın mensuplarıyla Yavuz Usta Çağ Kebap salonunda sabah kahvaltısında bir araya geldi. Aday adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Dede, "Bugün yeni söylemler, yeni hedefler zamanı ve bugün Gebze için biz varız diyebilme zamanı. Yeni Türkiye'de yeni Gebze'nin inşaası için sizlerle beraber biz varız diyoruz. Yaklaştığımız 2014 yerel seçimleri Gebze'mizi 5 yıl idare edecek başkan ve yönetiminin belirleneceği bir dönüm noktası olacaktır. Değerli AK Parti ailem başta olmak üzere, kamuoyunda bizi tanıyan kıymetli dost ve arkadaşlarımız, ideolojik olarak yıllardır savunduğum davada taşın altına elimizi koymamız gerektiğini her fırsatta dile getirdiler. Bizde yaptığımız araştırmalar ve görüşmeler neticesinde AK PArti Gebze Belediye Başkan Aday adaylığına başvurduk.

 

 

"REKLAM OLSUN DİYE ÇIKMADIK"

 

 

"Desinler" diye, reklam olsun diye aday adayı olmadım. Gebze'nin geçmiş 40 yılında var olan bir kardeşinizim. Gebze'yi bilen, sizlerle aynı problemleri yaşamış ve yaşayan biri olarak problemlerin çözümünde hizmetkar olmaya talibim.

 

 

ESKİ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

 

 

Bu güne kadar belediye başkanlığı yapmış tüm başkanlarımı saygıyla anmak istiyorum. Ahirete intikal edenlere de Allah'tan rahmet diliyorum. Unutulmayan Başkanlarımızdan Bülent Atasayan o günün zor şartlarında Tatlıkuyu Mahallesi'nin şuulandırmasını yapması bugünün Gebze'si için önmeli bir adımdı. Rahmetli Ahmet Penbegüllü'nün ana leri açması, doğalgaz'ın Gebze'ye gelmesinde öncü olması, toplu konutu başlatıp bitirmesi, İbrahim Pehlivan'ın Kent Meydanına başlaması ve Adnan Köşker'in Kent Meydanının peyzajını bitirmesi Gebze'miz açısından örnek çalışmalardır. Hepsine teşekkür ediyorum."dedi.

 

 

"BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIM"

 

 

Açıklamalarına devam eden Dede, "Lakin bugün gelinen noktada vatandaşlarımızın çehre şehirlerde, ekranlarda görüpte Gebze'mizde göremediği bir çok modern hizmet ve çağdaş çözümler var. Kadın sığınma evimiz yok. Genç nüfusa sahip Gebze'miz de gençlerin yeterince spor ve eğitim tesisleri malesef yok. Toplu taşımacılıkta raylı sistemler, trafik ve park problemlerini çözecek köklü çözümler halen yok. Buna benze birçok örneği çoğaltabiliriz. Köklü çözümleri uygulayabilmek için gerektiğinde bedel ödemeyi göze alacak bir yönetim olmalı. Bu yüzden Gebze'de bizde varız diyoruz. Gebze'yi Gebzelilerle yönetmeye talibim.

 

 

"KİMSENİN ARKA BAHÇESİ OLMAYACAĞIZ"

 

 

Gebze'mizde çatşmacı bir yönetim anlayışımız olmayacak. Sanayi kentiyiz, sabayicisiyle, STK ve SİAD!larla uyum içersinde olacağız. Ama kimsenin arka bahçesi olmayacağız. Her kuruma eşiy mesafede, eşit yakınlıkta duracağız.

 

 

"HEDEFİMİZ %70"

 

 

Partimiz adına seçimlerde yönetim dönemimizde elde etmeyi hedeflediğimiz kazanımlara gelecek olursak; Gebze'de %44,6'lık bir oy oranı bana göre başarı değildir. Bizim hedefimiz zor olmakla birlikte gerçekçi olduğuna inandığımız %70'dir. Yönetim dönemimizde AK PArt'nin belediyecilikte markalaştığı bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu yönde hazırlıklarımızı ve projelerimizi hazırlıyoruz.

 

 

"BU GÜNÜ DEĞİL, YARINI DÜŞÜNÜYORUZ"

 

 

Gebze'nin ortak paydası, Gebze'nin menfaatine olacaktır. Biz bu günleri düşünerek ada adayı olmadık. Biz yarınları, yeni Gebze'yi düşünerek bu yola çıktık."dedi.