Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanlığı Kırsal ve Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından, 900 Ton (Q8-12'lik) Demir, 500 Ton (Q12-16'lik) Demir ve 100 Ton Ø 8 mm Nervürlü Çelik Hasır alım ihalesi gerçekleştirildi. Kırsal ve Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından 2005 yılından bu yana köy muhtarlarının talepleri doğrultusunda köy tüzel kişiliğine ait cami, Kur’an kursu, mezarlık, düğün salonu gibi ortak kullanım alanlarına ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan inşaat malzemesi yardımlarında kullanılacak demirler için yapılan ihaleye 6 firma teklif verdi.

 

NAKLİYE VE BOŞALTMA YÜKLENİCİYE AİT

İhalenin sonuçlanması ve yüklenici firma ile sözleşmenin imzalanmasının akabinde, teknik şartnamede belirtilen özelliklerde sahip malzemeler, 150 takvim günü içerisinde Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği teslim programı dahilinde mesai saatleri içerisinde nakliye, yükleme ve boşaltma yükleniciye ait olmak üzere, gösterilen alana teslim edilecek.

 

6 FİRMA TEKLİF VERDİ

İhaleye katılan firmalar ve teklifleri ise şöyle;

 

FİRMA TEKLİFİ
 
Tursan Ltd. Şti.
 1 milyon 911 bin 600 TL
 
Emas Demir Çelik
 1 milyon 915 bin 900 TL
 
Çerkezoğulları İnşaat
 1 milyon 980 bin TL
 
Ünaltın İnşaat
 2 milyon 030 bin TL
 
Coşkun Çelik
 2 milyon 145 bin TL
 
Turanlar Yapı Malzemeleri
 2 milyon 274 bin 800 TL
 

 

KÖYLERİN İHTİYAÇLARINDA KULLANILIYOR

Köylerde vatandaşların ortak kullanımında olan alanlara yapılacak tadilat, onarım ve yapım işlerinde kullanılacak inşaat malzemeleri, muhtarların talebi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Köylere; tuğla, kiremit, çimento, kireç, fayans, kalebodur yapıştırıcı, lambri döşeme tahtası, kereste, PVC pencere, PVC kapı, ahşap kapı gibi inşaat malzemeleri yardımında bulunuluyor.