Öncelikle Türkiye tarihinde ilk defa halkın oyu ile gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olması temennisinde bulunan başkan Demirci, yeni Türkiye yolunda bunun dev bir adım olduğunu söyledi.
 
2002'den bu yana Türkiye’nin başta ekonomi, ulaşım, eğitim, sağlık olmak üzere  yereliyle geneliyle her alanda büyük hizmetlere kavuştuğunu dile getiren Başkan Demirci, 10 Ağustos Pazar günü milletin sandığa giderek gösterdiği iradenin takdire şayan olduğunu söyledi. Bu çerçevede sandığa giden 52.493 Çayırova’lının 31.350'sinin oyunu alarak Çayırova’da % 61’lik bir oy oranı ile Türkiye ve Kocaeli ortalamasının üstünde olduğunu söyleyen başkan Demirci, bu vesileyle  Çayırova halkına şükranlarını sundu.
 
Demirci: " Yeni Türkiye’nin Kapıları Açıldı"
 
"Cumhur’un Başkanı" nın Recep Tayyip Erdoğan olmasının kendilerine büyük bir mutluluk yaşattığını ifade eden başkan Demirci: “seçimlerden çıkan sonuç,  beklediğimiz sonuçtu. 12 yıllık bir süreçte ülkede sağlanan "güven ve siyasi istikrar" her şey için temel oluşturdu. Zira İstikrarın olmadığı yerde yatırım, üretim, istihdam başta olmak üzere hiçbir ekonomik aktivite, istenen seviyede olamazdı. Türkiye 12 yıldır ortalama % 5 büyüme hedefini gerçekleştiremezdi. Bu zaman zarfında Avrupa ve dünya ülkelerinde yaşanan ekonomik krizler ve içeride yaşanması muhtemel siyasi krizler hükümetimizin sağlam duruşuyla bertaraf edildi ve ülkemizden uzakta tutuldu. Ekonomik ve siyasi kazanımların yanında hak ve özgürlükler alanında, her türlü vesayetle mücadele alanında yapılan düzenlemeler halkımızdan büyük destek gördü.  Son olarak halk kendi cumhurbaşkanını doğrudan kendisi seçti. Siyaseti belirlemede tam anlamıyla söz sahibi oldu. Milletimiz, yapılan tüm bu icraatları tasdik etti ve Başbakanımızı Cumhurbaşkanı seçerek taçlandırdı. Yeni Türkiye projesine desteğini sundu. Bu, aynı zamanda milletin yüklediği büyük bir sorumluluktur. Bu  bilinçle Yeni Türkiye 2023 hedeflerini gerçekleştirme yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerleyecektir. Bizim de görevimiz yerel yönetimlerde bu hıza ayak uydurmak ve halkımızın teveccühünü boşa çıkarmamak için çok çalışmaktır. Seçim sonuçlarının Çayırova, Kocaeli ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım." şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.