Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.(Sedaş) geçmiş yıllara ait borçlar için icra takibi başlattı. Bu borç takipleri arasında,17 Ağustos deprem felaketi sonrası oluşturulan prefabrik konutlarda kalan vatandaşlar da bulunuyor. Özellikle, Gölcük ve Değirmendere bölgesinde pek çok vatandaşa aradan 15 yıl geçmesine rağmen Sedaş adına Av.Ersin Türk imzasıyla icra takibiyle ilgili yazılar gelmeye başladı. Yazılarda, birikmiş borçların ödenmesi için uzlaşma yapıp kampanyadan yararlanılması öneriliyor.

ASIM ÖZKAN’IN TEPKİSİ

Ancak, Sedaş’ın alacaklarını tahsili için izlediği yol konusunda elinde pek sağlıklı bilgilerin olmadığı da anlaşılıyor. Gölcük Hisareyn’de oturan Asım Özkan(54), hiç elektrik borcu olmamasına rağmen, Sedaş’ın kendisinden 1400 TL para istediğini belirtti, gönderilen icra takibi kağıdına şaşırdığını söyledi.

“ORADA HİÇ OTURMADIM”

Asım Özkan, 17 Ağustos 1999 depremini Gölcük Değirmendere’de yaşamış. Oturduğu ev ağır hasarlı hale gelmiş. Bu süre içinde kendisi prefabrik bir yapı yapmış ve bir süre yaşamış. Ancak, Sedaş’a göre Asım Özkan, halen Değirmendere’de kalıcı konutların bulunduğu ODTÜ prefabriklerinde oturmuş, buradan elektrik borcu oluşmuştu. Asım Özkan, bu duruma tepki gösterdi, “İddia edilen yerde hiç oturmadım. Benim adıma neye göre bu takip yapıldı anlamış değilim. Şimdi uğraşıp duruyorum” dedi.