AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, yönetim kurulu toplantısından önce kent gündemi ve teşkilat çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dershanelerin kapatılmasından, Diyarbakır’daki Başbakan ve Barzani buluşmasına kadar birçok konuda bilgi veren Civelek, kamuoyu yoklamalarının bazı ilçelerde devam ettiğini kaydetti. CHP Büyükşehir Aday Adayı Ensar Öğüt’ün “Kocaeliyi hallaç pamuğu gibi sallarım” söylemine değinen Civelek, “CHP büyükşehir adayı için samancı ve pamukçu ile çözüm arıyor” dedi. Karaosmanoğlu’nun Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağına inandığını söyleyen Civelek, meclis üyelikleri için yeni isimleri siyasette davet edeceklerini söyledi.

BU MANZARAYI ÖZLEMİŞTİK

Adaylık sürecinde seçim arenasının giderek ısındığını belirten Civelek, en kısa zamanda adaylarının açıklanarak, sahaya çıkmayı beklediklerini kaydetti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Barzani ile Diyarbakır buluşmasına değinen Civelek, Türkiye’nin yıllardır bu manzaraya özlem duyduğunu kaydetti. Diyarbakır’daki görüntünün çözüm sürecinin ne kadar başarılı olduğunu ve artık bu yoldan dönülmeyeceğini gösterdiğini söyleyen Civelek, “Türkiye artık bölünmüyor, bütünleşiyor. Birileri bundan rahatsız oluyor” dedi.

SEYİT RIZA’YI ANIYORUM

Dersim isyanının liderlerinden Seyit Rıza’nın ölüm yıldönümünde Seyit Rıza ve oğlunu anan Civelek, “O acıların yaralarını sarmak hiç kolay olmadı. Bugün aslında Dersim milletvekilleri konuşsa, CHP’nin il başkanı konuşsa” dedi. Dershanelerin kapatılması ile ilgili değerlendirme yapan Civelek, “Burada vatandaşların cebinden çıkana bakıyoruz. Hiçbir kesimi mağdur etmek gibi bir niyetimiz yok” dedi.

28 KASIM’DA TOPLANTI VAR

Pazar günü 67’nci il danışma kurulu toplantısını yapacaklarını ifade eden Civelek, toplantın saat 10.00’da Antikkapı’da gerçekleşeceğini kaydetti. 28-29 Kasım’da il başkanları toplantısı yapılacağını söyleyen Civelek, Körfez ve Karamürsel ilçelerinin ilçe başkanlarının atandığını hatırlattı. Körfez ve Karamürsel’de belediye başkan aday adayları ve ilçe belediye başkan aday adayları ile toplantı yaptıklarını söyleyen Civelek, “Burada çok güzel bir birlik ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

SONUCU BEN BİLE BİLMİYORUM

1 Kasım itibariyle SKM’nin tüm milletvekili ve siyasi aktörlerin programının hazır olduğunu ifade eden Civelek, “Biz seçime hazırız” dedi. Kamuoyu yoklamalarının temayülü bitmiş ilçelerde devam ettiğini ifade eden Civelek, anketlerde partinin oy oranlarında güzel bir artış olduğunu kaydetti. Temayül yoklamaları ile ilgili yazılıp, çizilen ve söylenenlerin tamamen yanlış olduğunu belirten Civelek, “Ben dahi temayül sonuçlarını bilmiyorum. İnsanlar kendi fikirlerini belirtebilir ama bunlar ancak tahmin olur. Hiçbir ilçenin adayı belli değil” şeklinde konuştu.