Aralarında Kocaeli'nin de bulunduğu 12 ayrı ilde düzenlenen "silah ruhsat" operasyonunda aralarında işadamı ve bazı siyasi isimlerin de bulunduğu 71 kişi gözaltına alındı. Operasyonda sahte belgelerle M.K.E. yapımı 65 tabanca ve binlerce mermiye de el konuldu

 
 
Habertürk'ün haberine göre; Sakarya Kaçakçılık ve Organize Şube ekipleri, sahte belgeler ile Makine Kimye Endüstrisi'nden sahte evraklarla taşıma ruhsatlı silah alan bir çeteye yönelik geniş çaplı soruşturma başlattı. Soruşturmada liderliğini H.Y. ve C.E.'nin yaptığı çetenin İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Kayseri, Bolu, Balıkesir, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Yalova ve Düzce'de faaliyet gösterdikleri belirlendi. 
 
12 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ
Sakarya Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinasyonunda düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında işadamı ve bazı siyasi partilerin ilçe teşkilatlarında görevli siyasilerin de bulunduğu 71 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulan şüpheli sayısının 119 olduğu öğrenildi.
 
70 SİLAHA EL KONULDU
Operasyonlarda, sahte evraklarla alınan M.K.E. yapımı 65 tabanca, bu tabancalara ait binlerce mermi ve 5 adet av tüfeğine el konuldu. 
 
PARA VEREN HERKESE TAŞIMA RUHSATLI SİLAH ALMIŞLAR
Çete üyelerinin, taşıma ruhsatı almaya uygun bulunmayan kişilere de sahte evraklarla taşıma ruhsatlı silah aldığı belirlendi.

 

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK EN GÜNCEL KOCAELİ HABERLERİNDEN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ..https://www.facebook.com/41havadis