SERVET KORGAN ANKARA’YA HAKİM OLARAK ATANDI

Dilovası’nın sevilen ailelerinden Korganlar Ticaret’in sahibi Cevat Korgan’ın kardeşi olan Servet Korgan’da yapılan atamalar ile Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne hakim olarak atandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’NDE BİR ARAYA GELDİLER

HSYK, adli ve idari yargıda görevlendirilmek üzere başvuruda bulunan bin 69 hakim ve Cumhuriyet savcısı adayını mesleğe kabul ettiğini duyurmuştu. Bu duyurunun ardından geçtiğimiz günlerde yeni görevlerine atanan hakim ve Cumhuriyet savcıları Cumhurbaşkanlığında bir araya gelerek kura çekimi ile yeni görev yerleri belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde bir araya gelen aday hakim ve Cumhuriyet Savcıları içerisinde Dilovalıların yakından tanıdığı bir Servet Korgan’da yer aldı.  Korgan yapılan kura çekiminde Ankara Bölge İdari Mahkemesine hakim olarak atanması Dilovası’nda sevinçle karşılandı.

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ YAPTI

İlk ve ortaokulunu Mehmet Zeki Obdan’da, liseyi Gebze Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan ve daha sonra Marmara Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliğini kazandıktan sonra 4 yıllık eğitiminin ardından Iğdır’da ve Darıca’da öğretmen olarak bir süre görev yaptı.

YENİ GÖREVİNE BAŞLAMAYI BEKLİYOR

Daha sonra girdiği sınavlarda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak hakimlik görevine hak kazanmasının ardından geçtiğimiz yıl İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nde stajyer hakim olarak görev yapmıştı. Stajyer hakimliğinin ardından önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misafirliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan kura çekimi ile yeni görev yeri belirlendi. Ankara Bölge İdari Mahkemesi’nde hakim olarak başlayacak olan Servet Korgan’ın kendisine resmi tebliğ yapılmasının ardından yeni görev yerinde görevine başlayacak.