AK Parti İlçe Teşkilatının 20. sini düzenlediği genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi önceki gün Dilovası Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşti. AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İl Başkanı Mahmut Civelek ve İl yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel ve yönetimi, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi, belediye meclis üyeleri, Dilovası Belediye Başkan adayları, Belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BÜYÜK USTANIN NEFERLERİYİZ

İlçe Danışma Toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Osman Akbulut, "2009 Yılında Dilovası'nda iktidara gelen Ak kadrolar, 4,5 yıllık süreçte çok büyük hizmetler almış ve Dilovası daha yaşanılır bir kent haline gelmiştir. İnşallah 2014'te de yine iktidara geleceğiz ve Dilovası'nda başlayan hizmet atağımız 2014'ten sonra da belediye başkan adayımız kim olursa olsun devam edecektir. Biz teşkilatlar olarak tüm gücümüzle çalışacağız ve önemli bir süreçten geçen ülkemiz yoluna devam edecektir. Başbakanımıza olan sevgimiz ve davamıza olan inancımızla 2023 hedefine emin adımlar ile yürüyeceğiz. Bizler Büyük Usta'nın neferleriyiz. Ona sahip çıkmak için günü birlik tartışmalar yerine birlik ve beraberlik içerisinde ilerleyeceğiz."dedi.

BAŞBAKANA SAHİP ÇIKTILAR

Akbulut'un ardından konuşan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık ve Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verirken, son günlerde yaşanan olaylara değinerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan haksızlıklara sessiz kalmayacaklarını ve kutlu davalarına sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirttiler.

BOŞ VAAD SUNMADIK

4,5 Yılda yapılan hizmetleri anlatarak konuşmasına başlayan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, "Dilovası AK Kadrolar ile birlikte değişim ve dönüşümü yaşamıştır. Kentimiz son 4,5 yılda 250 trilyonluk çok önemli hizmetler almıştır. Bunu hep birlikte başardık. Bizler Başbakanımıza inandık, sizlerde bize inandınız. İktidara gelmeden önce halkımıza seçim vaatlerimiz olmuştu. Geçmişteki içi boş vaadler değildi bunlar. Geçmişte hep yaşanırdı. Halkı kandırmak için yapamayacakları vaadleri sunarlardı. Ama bizler, öyle yapmadık. AK kadrolar iktidara geldikten sonra ne vaad etmişse tamamını hatta fazlasını yapmıştır. Bizler de vaad ettiğimizin kat kat fazlasını 4,5 yıllık süreç içerisinde yaptık. Bu başarı hepimizindir."

HALKIMIZ BAŞBAKANIMIZA SAHİP ÇIKACAKTIR

Önümüzde yerel seçimler var. Benim gibi 12 arkadaşımda bu önemli göreve talipler. Ben olabilirim yada olmayabilirim. Hiç fark etmez. Hepimiz başta ülkemize, Kocaelimize ve Dilovamıza hizmet etmek için göreve talibiz. Ben olmasamda diğer arkadaşlarımında bu görevi layıkıyla yapacağına inanıyorum. İnşallah 2014'te de yine hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim büyük bir davamız var. Ülkemizin geleceğine ışık tutan büyük liderimize sahip çıkmak gibi önemli bir davamız var. Bizler ona inandık. Halkıda ona inanıyor ve inşallah 2014'te sandıkta ona sahip çıkacaktır."dedi.

BU OYUNU BOZACAĞIZ

Yaman'ın ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker son günlerde yaşananlara değienerek ülke üzerinde çok büyük oyunlar oyanandığını ve bu oyunları bozmak için Ak kadroların Başbakanlarına daha çok sahip çıkmaları gerektiğini belirtti. Şeker, önümüzden yaşanan üç önemli seçimde AK kadroların büyük bir başarıyla galip gelerek, 2023 hedefine emin adımlar ile yürümesi gerektiğini söyledi.

MİLLİ İRADEYE OPERASYON VAR

Şeker'in ardından konuşan İl Başkanı Mahmut Civelek, yeni ilçe yönetimine başarılar dileyerek başladığı konuşmasında "Memlekette bir yangın var. Milli irademize karşı büyük bir operasyon var. 17 Aralık'ta yapılan operasyon basit bir operasyon değil. AK Parti'nin yaptıı hizmetleri çekemeyen, ülkenin kalkınmasını çekemeyenlerin oyunlarıdır. Biz dik duracağız ve bu oyunları bozacağız.

BAŞBAKANIMIZDAN BAŞKASI TEFERRUAT

Bakıyorsunuz son dönemde istifa edenler oluyor. Bunları görüyoruz. Ama içlerinden bir tanesi varki, her türlü çalışmada Başbakanla birlikte birçok projede yer alıyorsun. Koltuktan inince yakışıksız açıklamalarda bulunuyorsun. Koltuk gidince böylemi oluyor. Kendisine yakıştıramadık. Onun dışında da istifalar oldu. Disipline sevk edilen milletvekilleri istifalarını sundu. Olsun. Bu memlekette bu başbakan varken gerisi teferruattır. Başbakanımıza hiç bişey olmaz Allah'ın izniyle. Yargının üzerinde, yürütmenin üzerinde bir vesayet yaratılmaktadır. Bizler bunlara izin vermeyeceğiz."dedi.

BAŞBAKANIMIZIN TALİMATI VAR

İl Başkanları toplantısında Başbakanın bir isteğini ileten Civelek, "Başbakanımızın sizlere önemli bir talimatı var. Başbakanımız özellikle ev ziyaretlerine önem verilmesini isteyerek. Seçimlerde ev ev dolaşacağız. Esnaf değil, sokak değil. Ev ev dolaşacağız. Takatimiz kalmadığını anlamış olsakta yinede dolaşacağız. Bunu başbakanımız istiyor. Ayrıca aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere de izin vermeyeceğiz. Önümüz seçim var. Artık çalışma zamanı çok çalışacağız. Bizden daha çok hizmet bekleyen insanlar var."dedi.

GENÇLERDEN DİKKAT ÇEKEN PANKART

Civelek'in konuşması sırasında açılan pankartlar geceye damga vurdu. AK Parti Dilovası Gençlik Kolları üyelerinin açtığı pankartlarda 17 Aralık operasyonu sürecinde hükümeti eleştiren gazeteler Bugün, Zaman ve Taraf eleştirilirken, Başbakana da sahip çıkıldı. Danışma meclisi sonunda yeni ilçe yönetimi, belediye başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adayları slayt eşliğinde ayrı ayrı tanıtıldı.