Dilovası Belediyespor, Çamçukur Spor’dan İdris Zengin ve İzmit Belediyespor’dan Cihat Özdağ’ı transfer etti. Kulüp binasında gerçekleşen imza törenine Dilovası Belediyespor Kulübü Başkanı Recep Laç ve yönetimi katıldı.

Süper Amatör Kümeden yaşanılan olumsuzluklar yüzünden 1.Amatör Kümeye düşen Dilovası Belediyespor, Yeni Kulüp Başkanı Recep Laç ile birlikte güçlenmeye devam ediyor.

Çamkurspor’dan İdris Zengin ile Forvet hattını ve İzmit Belediyespor’dan Cihat Özdağ transferi ile Orta saha hattını güçlendirdiklerini belirten Dilovası Belediyespor Kulüp Başkanı Recep Laç; ” Bizim öncelikli amacımız takımımızın gecen yıl bulunduğu süper amatöre çıkarmaktır. Tüm maçlarımıza bu amaçla çıkıyoruz. Her zaman maçlarımızı kazanmak arzusuyla mücadele ediyoruz.

Bu yıl inşallah yaptığımız kaliteli transferler ile başarmak istiyoruz. Çamçukur Spor’dan İdris Zengin’i ve İzmit Belediyespor’dan Cihat Özdağ’ı tüm Amatör Futbol camiası bilir kendilerini kanıtlamış futbolcular, Temenni ederiz ki yeni sezonda Dilovası Belediyespor’da da aynı başarıları gösterirler.

Taraftarlarımızdan da bu konuda bizi desteklemelerini istiyoruz. Biz başaracağımıza tüm gönlümüzle inanıyoruz. Camia olarak yönetimimizle, taraftarımızla, futbolcularımızla teknik heyetimizle bu hedef doğrultusunda kenetlendik. Gençlerimizin bize ciddi destekleri var. Ben herkese katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

İdris Zengin’in kariyeri

2014-15 sezonuna önce süper amatör ligden, bölgesel amatör lige namaglup yükselen Hereke Yıldızspor’da başlayan ve sezonun ilk yarısında bu takımda 13 maçta 21 gol, 12 asistle tamamladıktan sonra bölgesel amatör lig takımlarından Gebzespor’a transfer olan İdris, teknik heyetin
3 maçta kendisine kadroda hiç yer vermemesi nedeni ile mor menekşelerle yolları ayrılmıştı.

Ardından süper amatör play-off liginde mücadele eden Karamürsel ekibi, Çamçukurspor’a transfer olan ve burada oynadığı 5 maçta 5 gol ve 2 asist yapan kral lakaplı futbolcu sezonu toplamda 18 maç 26 gol ve 14 asistle tamamlamıştı.

Cihat Özdağ’ın kariyeri

Darıca Gençlerbirliği, Tuzlaspor, Darıca Kale Bayramoğlu ve Çayırovaspor formalarını başarıyla taşıyan ve uzaktan attığı etkili şutları ile futbol severleri kendine hayran bırakan Cihat Özdağ, mükemmel top tekniği ile de kendini kanıtlamıştır.