AKP tarafından mevcut belediye başkanı Cemil Yaman yerine aday gösterilen Ali Toltar, görkemli bir törenle tanıtıldı. Salona kol kola giren Toltar ve Yaman aralarındaki birlikteliği dosta düşmana gösterdi

AK PARTİ TAM KADRO DİLOVASI'DA

Aday tanıtım programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası ilçe Başkanı Osman Akbulut,  Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova  Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Çayırova Belediye Başkan adayı Şevki Demirci, Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen meclis üyesi aday adayları, belediye başkan aday adayları ve partililer katıldı.

 

AKP Genel Merkezi tarafından Dilovası’nda belediye başkan adayı gösterilen Ali Toltar, görkemli bir törenle tanıtıldı. Dilovası Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşen tanıtıma partililerin ilgisi bir hayli yoğun oldu.

DÜŞMAN ÇATLATTILAR

Salona kol kola giren mevcut başkan Cemil Yaman ile Ali Toltar aralarında hiçbir sorun olmadığını resmen herkese gösterdi. Başkan Yaman, Ali Toltar’a her zaman destek olacağının sözünü vererek, “2014 1 Nisan sabahında Dilovası’nda hiçbir şey değişmeyecek. Biz bayrağı Ali Toltar’a devrettik’’dedi.

BAŞKAN YAMAN PARTİLİ OLDUĞUNU BİRKEZ DAHA İSPATLADI

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman aday tanıtım programında öyle bir konuşma yaptı ki herkesi duygulandırdı. Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Başkan Yaman, “Bizim kitabımızda makam mevki yoktur bizim derdimiz hizmet sevdasıdır. Dilovası 250 milyondan fazla yatırım aldı. Bunun altında AK Parti var. Büyükşehir Belediye Başkanımız olmasaydı, Başbakanımız olmasaydı bu hizmetler Dilovası’na gelmezdi” dedi.

KARAOSMANOĞLU: YAMAN ADAM GİBİ ADAM

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yaptığı duygusal konuşmasından dolayı Cemil Yaman hakkında konuşarak, “Cemil’imin gözlerinden öpüyorum. Adam gibi adam. Bu sevgiyle gidemeyeceğimiz bir yer yok. Eski adaylarımız, aday adayı kardeşlerimiz burada. İşte AK Parti’nin gücü burada. Bunu diğer partililer yapamaz ama bizi örnek alsınlar” dedi. 

OSMAN AKBULUT’TAN YAMAN’A TEŞEKKÜR

Dilovası ilçe Başkanı Osman Akbulut Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’a teşekkürlerini ileterek şöyle devam etti , “Başkanımız Cemil Yaman’ yaptığı hizmetlerden için teşekkür ederiz. Benden önce görev yapmış olan Sayın İlhan Yıldırım ve aday adayı arkadaşlarımıza ilkeli duruşlarından dolayı teşekkür ederim. Genel Merkezimizin talimatı ve Başbakanımızın onayıyla başkan adayı olan Ali Toltar’a teşkilat olarak başarılar diliyoruz’’ dedi.

SALON KÜÇÜK GELDİ 

Tanıtım toplantısı’nın gerçekleştirildiği Dilovası düğün salonu katılımcılara yetmedi. Başkan Yaman’ın gözünden kaçmayan bu duruma öz eleştire de bulunarak, “Size bu dönem içerisinde bir salon kazandıramadım. Yapımı devam eden yeni salonumuzu inşallah Ali kardeşim bizim başlattığımız bu eseri tamamlayacak’’ dedi.

YAMAN HAYALLERİMİ BİR DÖNEME SIĞDIRAMADIM

Başkan Cemil Yaman herkesten helallik isteyerek, “Bir dönem belediye başkanlığı yaptım. Bir 5 yıl daha devam etmek istiyordum. Bu işi 3 yılda öğrendik. Bitirmemiz gereken işler vardı. Beş yıl yetmiyor ama bayrağı devrettiğim Ali Toltar Bey’in benden daha başarılı olacağına inanıyorum. Benim makam mevki derdim yok. Ben dünya liderinin arkasında koşmaya devam edeceğim ne görev verirseniz  yapmaya hazırım. Konuşmasını Kürtçe cümleler ile bitiren Cemil Yaman’a alkışlarla karşılık verdi. 

İşte Aday Tanıtım Törenimizde Salona Sığmayan Mahşeri Kalabalık...