Kocaeli Ova Gençlik Derneği ve Dilovası’nda ki STK’lar tarafından Dilovası’nda 8 Mart 2015 Pazar günü bir eylem düzenleniyor.
 
Dilovası Belediyesi önünde saat 15.00’da toplanacak vatandaşlar daha sonra yürüyüş yaparak Dilovası’nda ki çöp depolama alanını protesto edilecek. 
 
Kocaeli Ova Gençlik Derneği Başkanı Yusuf Turan yaptığı açıklamada, “Her insan hakkının toplumsal olarak üretilmesinde toplumsal hareketler ve bunların savunucusu sivil toplum kuruluşları (STK’lar) etkili olmuştur. Yerel hakların üretilmesinde yerel STK’lar bir toplumsal baskı grubu olmanın ötesinde bir işlev görecek, katılımcı demokrasinin aktif bir öznesi olmak işlevini yüklenecekler ve çevre hareketi ile katılımcı demokrasi hareketi birbirinin içine geçecektir.  Basiretsiz karar alıcıları şunu bilmeli ki bu halka daha fazla çevre emperyalizmi uygulayamayacaklar. Kocaeli Ova Gençlik Derneği olarak Dilovasın da ki tüm STK'ları toplumsal duyarlılık adına temsil ettikleri halkları savunmaya davet ediyoruz.  Kimse halkın duygu mekanizmasıyla oynamasın. Gerek siyasiler gerek kanaat önderleri vesaireleri vs alın işte size fırsat. Kimin ne olduğu nelere nemalandığını göreceğiz. Dilovası halkı olarak cocuklarımızın gelecegi için tüm ideolojik, siyasi ,f elsefi kılıfları bir kenara bırakıp elimizi taşın altına koyma zamanı”dedi.