Dilovası Ve Darıca'da terör örgütü PKK'ya yönelik 2. dalga terör oeprasyonu yapıldı. Önceden belirlenen adreslere yaklaşık 300 polisle şafak baskını yapıldı. Operasyona Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra özel harekat ve çevik kuvvet ekipleri de katıldı. Operasyona polis helikopteri de havadan destek sağladı.
 
GÖZALTI SAYISI ARTABİLİR
Sabah saatlerinde belirlenen adreslere gelen ekipler evlerde arama yaparken, 10'dan fazla kişi de gözaltına alındı. Operasyon hala devam ederken, haklarında yakalama kararı bulunan kişilerinde aranmasına devam ediliyor. Öte yandan operasyon kapsamında HDP Diovası ilçe binsında da aramalar yapıldı. TEM ekiplerinin Dilovası ve Darıca'da hala çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.

ÖRGÜT ÜYELİĞİ SUÇLAMASI
PKK terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak suçlamarı ile gözaltına alınan zanlılar sağlık kontollerinin ardından Derince'de bulunan İl Emniyet Müdürlüğü binasındaki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Bilindiği gibi yaklaşık 2 hafta önce de aynı bölgede terör operasyonu yapılmış ve gözaltına alınan 22 kişiden 8'i tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Bugün yapılan operasyonun 2. dalga olarak adlandırıldığı öğrenildi.