Geçtiğimiz yıl Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın talimatıyla  satın alınan Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı, havaların sıcak gitmesiyle konteynerlerde oluşabilecek kötü kokuya meydan vermemek için  dezenfekte işlemleri yapılmaya başlandı. Yapılan çalışmalarla Konteynerler  kötü koku ve mikroplardan arındırılarak halkın sağlığı korunmaya gayret ediliyor.

Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden bugüne önem ve hassasiyet gösterdiğimiz hizmetlerden biri de temizlik çalışmaları olmuştur. Temizlik konusunda çok hassas davranıyoruz. Cadde ve sokaklarımızdaki  çöp konteynerleri aralıklarla  yerlerinde temizleyecek ekip aracımız ile birlikte  her zaman görevi başında olacak, vatandaşlarımız da hem çöp konteynerlerinin yaydığı tehlikeden şüphe duymayacak, hem de çöp kokusundan kurtulmuş olacak. Bütün çalışmalarımız pırıl pırıl bir Dilovası içindir. “dedi.
 
Daha temiz ve sağlıklı bir Dilovası için çalışmalarını sürdüren Dilovası Belediyesi, araç filosuna geçtiğimiz yıl eklediği Tisan 10000 Kombi Sistem Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile yaptığı dezenfekte işlemi sayesinde kötü koku ve mikroplardan arındırılıyor. Konteynerlerin dezenfektesi için kullanılan Tisan 10000 Kombi Sistem Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı, her seferinde kullanılan suyun %80’ini geri dönüştürerek tekrar kullanılmasını sağlarken, doğaya daha az karbonmonoksit salınımı yaparak çevreyi koruyor.