Dilovası Belediyesi önündeki alanda demokrasi nöbetini binlerce ilçe halkıyla devam ettiren Belediye Başkanı Ali Toltar darbe girişiminin olduğu dakikalardan itibaren yine her akşam binlerce kişi sabahın ilk ışıklarına kadar alanlardan ayrılmıyor.

Güneşin batmasıyla  birlikte  Belediye önündeki alanda toplanan vatandaşlar topluca  kılınan Akşam namazının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile dualar ediliyor. Belediye önündeki alandaki vatandaşlara su ve çay ikramı sürekli yapılıyor.
Belediye hizmet binası önündeki demokrasi nöbetine Belediye Başkanı Ali Toltar’ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları,  sivil toplum örgütü temsilcileri, ilçede bulunan  siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı konuşmada “Tüm ülke genelinde olduğu gibi Dilovası halkı demokrasi nöbetini aksatmadan devam ettiriyor.  Bugün üçüncü günümüzdeyiz. Belki otuz üç gece olacak. Belki de 333 gece olacak. Bu ülkeye ihanet etmeye çalışan hainlere halkımız canıyla kanıyla çarpışarak cevabını verdi. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımız ve diğer büyüklerimiz başta olmak üzere yediden yetmişe bütün halkımız bu darbecilere, bu cuntacılara dur dediler, Allah’ın izniyle bu saatten sonra milletimizin huzurunu bozmak isteyen bu şer odakları aramızdan temizlenecek, gereken en ağır cezaları alacak ve bir daha böyle teşebbüslerde bulunamayacaklar.  Bu alanda millet olarak darbeye karşı bir dik duruş sergilemekteyiz. Bu dik duruşta ilçemizdeki değişik görüş ve siyasi parti temsilcilerinin de aramızda olması dayanışma açısından çok güzel bir örnektir. Bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi dirliğimizi ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.