Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Mengüç ve İmar Daire Başkanı Osman Günler'i ağırladı.  

Toltar, Mengüç ve Günler, belediyenin teknik birim müdürleriyle toplantı yaparak kentsel dönüşüm için mastır bir proje hakkında görüş alışverişinde bulundular.


Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovasın’nın geleceğinin modern ve sağlıklı temeller üzerinde planlanması için bu toplantıların çok büyük önemi olduğunu belirterek “Dilovası geçmişte çok kötü bir yapılaşmayla karşı karşıya kaldı. Bunun acılarını bu gün daha şiddetli hissediyoruz. Yapılan bu toplantılarda çıkacak sonuçlarla  kentimizin daha modern bir yapıya kavuşturulmasında önemli katkıları olacaktır” dedi.

Geniş sunumlarla çalışma örneklerinin gösterildiği toplantıdaki çalışma ve projelerle  Dilovasında uygulanabilirliğine bakıldı ve  fikir alış verişi yapıldı. 
Daha sonra konuşma yapan Gökhan Mengüç, “Uygulanabilirlik yönünde bu çalışmaları biraz daha zenginleştirebiliriz. Sizlerden de katkı aldıktan sonra da bu projeleri ortaya koymaya başlayacağız” dedi.

Toplantının sonunda ortak fikir olarak, "Bu bölge daha önce plansız ve programsız bir yerleşim alanıdır. Bu sayede kentimize olumlu ve olumsuz yönde bir takım şeyler ortaya çıkacaktır elbette. Fakat vatandaşlara bunu anlatırsak daha çok başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Sorunları ortaya koymak ve bunun yanı sıra çözümleri de ortaya koymak lazım. Çözüm yollarına göre bir yerden başlamak lazım. En problemli yerlerde çözmemiz gereken sorun budur. Sosyal donatı eksikliği, sanayinin olumsuz etkilerini de göz önüne alarak bunlara göre hareket etmeliyiz” denildi.