Kocaeli Büyükşehir’in ihalesi sonrası Dilovası’nda 12 taksi plakası Dilovası Merkez, Diliskelesi, Tavşancıl ve Çerkeşli’de kurulacak olan toplam 4 durakta duraklarda göreve başlaması bekleniyordu. Ancak taksi plakasını ihale ile alan vatandaşlar yeni durakların ihaleye çıkmasının uzun sürebileceği nedeniyle Dilovası girişinde göreve başladılar.

DURAK İHALESİ YAPILACAK

Dilovası’nda bulunan tek taksi durağının Gebze’de çeşitli bölgelerde görevlendirilmesi üzerine Dilovası’nda taksi ihalesi alan vatandaşlardan 12 taksiden yaklaşık 8 tanesi Dilovası girişinde yerleri belli olana kadar taksilerini alarak plakalarını takıp göreve başlarken, diğer kalan taksilerinde önümüzdeki günlerde göreve başlaması bekleniyor.  Geçici olarak Dilovası girişinde göreve başlayan taksicilerin Dilovası Merkez, Diliskelesi, Tavşancıl ve Çerkeşli’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılacak durak ihalesi sonrası görevlerini yeni yerlerinde sürdürecekler.

754 52 24 NOLU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Dilovası girişinde göreve başlayan taksiciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ne zaman ihaleyi yapacağı belli olmadığından dolayı vatandaşların sıkıntı yaşamaması için biran önce göreve başladıklarını belirterek 7/24 saat görev yaptıklarını taksi ihtiyacı olan vatandaşların 0262 754 52 24 nolu numaradan durağa ulaşabileceklerini belirttiler.