Değirmenderespor Başkanı Severcan Kara’nın yeğeni Mehmet Kerem Kılıç ile Gürcistanlı Dina Dumbadze dünya evine girdi. Dina Dumbadze, nikahın ardından Müslüman oldu

 

Değirmenderespor Başkanı Severcan Kara en mutlu günlerinden birini daha yaşadı. Yeğeni Mehmet Kerem Kılıç’ı Gürcistanlı Dina Dumbadze ile evlendiren başkan Kara’yı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP ilçe başkanı İdris Alp ve partililer de yalnız bırakmadı. Handan-Ekrem Kılıç çiftinin oğulları Mehmet Kerem Kılıç ile Davit-İnire Dumbadze çiftinin kızları Dina Dumbadze’nin nikahını belediye başkanı Ellibeş kıydı. Nikahtan sonra söz alan AKP ilçe başkanı İdris Alp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde genç çiftlerden istediği 3 çocuk tavsiyesi Mehmet-Dina Kılıç çiftine de tavsiye etti.
 
MÜSLÜMAN OLDU
Başkan Ellibeş ise nikahı kıydıktan sonra yeni evlenen çifte ömür boyu mutluluk diledi. Genç çiftin mutluluğu gözlerinden okunurken, sevenleri de çifti bir an olsun yalnız bırakmadı. Nikahın kıyıldığı gün Gürcistanlı gelin Dina Dumbadze, Gölcük İlçe Müftülüğü’ne giderek törenle Müslüman oldu. Mehmet Kerem Kılıç da müftülükteki programda eşinin Müslüman olmasına eşlik etti. Vaiz Adnan Yıldız’ın dualarıyla gerçekleştirilen programın ardından Dina Dumbadze’nin ismi Melek Dila olarak değişti. Mehmet Kerem Kılıç eşinin Müslümanlığı seçmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Son olarak çiftin imam nikahları da kıyıldı.