Twitter'a girmek istiyorsunuz ama bilgisayarınızın ayarları ile de oynamak, ayarlarını karıştırmak istemiyorsunuz. İşte size 2 kolay yöntem
“Bilgisayarımın ayarlarını değiştirmeden, DNS’lerle uğraşmadan Tayyip Erdoğan’ın internet yasaklarını delmek istiyorum” diyorsanız iki kolay yolu var.
 
Program indirerek de özgürlüğe kavuşabilirsiniz.
 
1) Tunnel Bear programını indirirsiniz.  Yapmanız gereken şey  https://www.tunnelbear.com/  adresine girerek programı indirmek.
 
İndirdikten sonra bilgisayarınızın ekranına kibrit kutusu büyüklüğünde bir kutucuk gelecek. Kutucuktaki düğmeyi “on” yaptığınızda, bütün yasaklar çöpe gider ve Twitter’a özgürce girersiniz.
 
Düğmeyi “of” yaptığınızda ise herşey eski haline döner ve tüm Tayyip Erdoğan yasakları geri gelir. 
 
2) İkinci yol ise tıpkı “Firefox” “internet explorer” “google chrome” gibi bir internet tarayıcısı programı olan ama tüm yasakları delip geçen Tor Browser’ı kurmaktır.
 
Yapmanız gereken; https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en  adresine girip Tor Browser’ı kurmak.
 
Kurduktan sonra program çubuğunuzda ya da Tor Browser’ın kurulduğu klasördeki “Start Tor Browser” butonunu tıklamak. Tıkladığınızda karşınıza şuan kullandığınız internet tarayıcısı gibi bir tarayıcı açılacak. Adres kısmına  www.twitter.com yazın ve özgürlüğün tadına varın. 
 
DNS ayarlarıyla uğraşmak istemeyenler için en basit iki yöntem bu. Bu iki program sizing adınıza DNS’leri değiştirir. Tabi onlarca dahası var. Çünkü zulüm akıl sahiplerine işlemez.
 
YENİ DNS ADRESLERİ
 
Twitterin kapatılmasının ardından twittere DNS'leri değiştirerek girmeye başlayan kullanıcıları engellemek isteyen hükümt bu kz de DNS'leri engellemeye başladı. İlk olarak Google DNS'leri de engelledi.
 
Ancak kullanıcılar bu engeli de aşmayı başardı ve twittera girilebilen güncel DNS adreslerini yaymaya başladı. İşte twittere girilebilen yasaklanmamış DNS adresleri...
 
GÜNCEL DNS ADRESLERİ:
4.2.2.1 - 4.2.2.2
198.153.192.1 - 198.153.194.1
208.67.222.222 - 208.67.220.220