CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva partisinin il binasında haftalık basın açıklaması düzenledi. Altunyuva İzmit Belediyesi’nin emekli evlerinde yalnızca yandaş basın organlarına ait gazetelerin olmasını eleştirdi.
 
 
CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva partisinin il binasında haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Altunyuva, gündeme dair AKP’den milletvekili aday adayı olan ve daha sonra adaylığını geri çekip tekrar MİT Müsteşarlığına getirilen Hakan Fidan’ı ve hükümeti eleştirdi. Altunyuva daha sonra kent gündemiyle ilgili geçtiğimiz gün 4 öğrencinin elektrik akımına kapılması, makam şoförü, emekli evlerinde yandaş basın organlarına ait gazetelerin bulunması ve aday adaylarıyla ilgili yazılanlarla ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.
 
KARAOSMANOĞLU'NA SORACAĞIZ
Gündeme dair yaptığı açıklamalarla Hakan Fidan’ı ve hükümeti eleştiren CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Geçen gün istifa eden iç işleri bakanı anayasayı tanımıyorum diyebiliyor. Ve bu zihniyet tarafından yönetiliyoruz. Kentimizde de bu zihniyeti görüyoruz. Karaosmanoğlu’na önceki AKP’nin il başkanına belediye kadrosundan bir makam şoförünü kullandı. İl başkanı değişince de belediyedeki görevine geri döndürülmüştü. Sormuştuk belediye başkanına ama açıklama yapılmadı. Sormaya devam ediyoruz. Belediye kamu kurumudur bu personelin bir siyasi partinin il başkan makam şoförlüğünde uzun süre görev yaptırılması doğru mudur? Bu hafta yapılacak büyükşehir belediye meclis toplantısında önergeyle bunu soracağız” dedi.
 
EĞİTİM KURUMUNDA DÜZENSİZLİK
Altunyuva, “Darıca’da Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi var. Bu okulda acı ve ibretlik bir olay yaşandı. Kantinde alış veriş yapmak için sıra bekleyen öğrenciler orada bir temas sonucunda buzdolabından elektrik kaçağıyla karşılaştı ve akıma kapıldılar 4 öğrenci yaralandı biri ağır. Burada bir eğitim kurumunda ne kadar bir düzensizlik başıboşluk olduğunu görüyoruz. Böylesine bir kurumda bile kontrollerin yapılmadığı, elektriğin nerelerden geçildiğinin dikkat edilmediği böyle bir kaçak sonucunda ölümlere bile neden olacak tehlikeli sonuçlara yol açacağına şahit oluyoruz. İlgilileri duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.
 
TÜM BASIN ORGANLARINI ALIN
Altunyuva, “İzmit ilçemizde İzmit Belediyesi’nin yönetiminde olan emekli evleri var. Sosyal, kültürel etkinliklerin yapıldığı, emeklilerin burada gazeteleri okuduğu bir mekan. Burada gelen şikayet sadece yandaş basın organlarına ait gazetelerin buraya alındığı ve farklı görüşleri yansıtan gazetelerin alınmadığı. Bu taleplerini dikkate alınmadığı yönünde şikayet var. İzmit Belediyesi bunu dikkate alır ve sadece AKP’yi destekleyen basın organlarını değil tüm basın organlarının alınmasını sağlar” dedi.
 
ADAY ADAYLARINA YAPILAN HAKSIZLIK
Altunyuva, “Seçim süreci kritik süreç. Bazı aday adaylarımız için çok olumsuz hatta mesleğine varacak kadar olumsuz yazılar okumak bizleri üzüyor. O aday adayımızın herhangi bir yanlışını görünce basın olarak bunu eleştireceksiniz ama bunu bir tanıtım bölümünde yaparsanız yanlı bir görünüm oluşturur. Diğer parti aday aylarıyla kıyaslayınca da haksızlık olur. Bu yola başvuran arkadaşların daha adil davranması gerektiğini vurgulamak istiyoruz” dedi.