Geçtiğimiz yerel seçimlerde Gebze'de muhtar adayı olan ve dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'yı azalarımız diye afişlerine yazan Ahmet Karan şimdi de bağımsız milletvekili adayı oldu

 

Ahmet Karan, Giresun 1969 yılında doğdu. Siyasi partilerde görev almayan Karan, serbest meslek ile hayatına devam ediyor. Karan, bağımsız aday olma nedenini de şöyle açıkladı; "Daha önce AKP'ye oy atıyordum. Babamın yüzde 80 sakat raporu var. Engelli maaşını kestiler, kafam bozuldu ve hiçbir partiye oy atmama kararı aldım. Daha sonra düşününce de oy atmamak yanlışlıktır dedim. Kendim bağımsız aday olup kendime oy atmak istedim"
 
OBAMA İLE ERDOĞAN'I AZA YAPMIŞTI
Geçtiğimiz yerel seçimlerde Gebze Yavuz Selim Mahallesi'nden muhtar adayı olan Ahmet Karan, seçim çalışması kapsamında hazırladığı afişlerde kendisiyle birlikte dönemin Başbakanı Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama'nın fotoğrafları da yer almıştı. 'İşte Azalarımız' yazılı bölümünde 'Bir tek Yavuz Selim Mahallesi Muhtar adayı değil Dünya'nın muhtar adayıyız' yazan afişte dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Hüseyin Barack Obama aza olarak gösterilmişti. Geçimini kaynakçılık yaparak sağlayan ve psikolojik sorunları nedeniyle de zaman zaman tedavi gördüğü belirtilen Ahmet Karan, afişlerle ilgili, "Recep Tayyip Erdoğan ve Barack Obama'yı aza yaptım. Alah-ü Taala'nın emri üzerine aza yaptım. Biz verilen emri yerine getiriyoruz. Kendilerine bu durumu beyan etmedim. Onlar da birşey yaparken bizlere beyan etmiyor. Biz onay aldık, halkında bu durumu görmesi gerekiyor. Bu afişi görenler şok oldu" demişti.