Seka Park Otel’de gerçekleştirilen iftara farklı siyasi partilerden belediye başkanlığı yapmış isimler katıldı. Keyifli bir sohbet ortamının oluştuğu iftarda, hükümet formülleri, seçim sonrası ortaya çıkan siyasi tablo ele alındı. Bir dönem Derince Belediye Başkanlığı da yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski bakanı Nihat Ergün, siyasi değerlendirmeleriyle yine katılımcılara adeta ders verdi, önemli sözler sarf etti. 

KÖSE’DEN ŞARKI, KÖKTÜRK’TEN İLAHİ

Başkan Karaosmanoğlu’nun iftar davetine davetli 122 eski belediye başkanı büyük bölümü katıldı. İzmit Belediyesi eski Başkanı Erol Köse’nin söylediği “Biz kızıl goncaya benzer dudağın” adlı şarkı kadar, Bekirpaşa Belediyesi eski Başkanı, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk’ün ilahi ve kasideleri de beğeniyle dinlendi. Eski başkanların yanı sıra, bir dönem danışmanlık yapan isimler, AKP İl eski Başkanı Mahmut Civelek de iftara katıldılar.


“25 YIL ÖNCE BUGÜNÜ HAYAL EDEMEZDİK”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, iftara katılanlara teşekkür etti. Başkan, konuşmasında geçmişten bugüne artan refah seviyesinden söz etti, “ 25 yıl önce bugünü hayal etmemiz zordu. Belediyelerde ihtiyaçlar bitmez. Zamanı iyi değerlendirdik. Davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum” dedi. CHP’den İzmit Belediye Başkanlığı ve bir dönem milletvekilliği de yapan Erol Köse de, demokrasideki uyumdan söz etti, “Türkiye’nin ayakta kalabilen en eski, siyasetçi, kulüp başkanıyım. Geçmişten bugüne kavga etmeden bir araya gelip hasret gideriyoruz. Demokrasinin en uç kanunu yerel yönetimlerdir” diye konuştu.


ERGÜN: “MİLLET İSTİKAMET GÖSTERMİŞTİR’’

Derince Belediye Başkanlığı yapan, eski milletvekili, Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün de yine siyasetçilere demokrasi kültürü konusunda ders olabilecek sözler sarf etti. 7 Haziran seçimleri sonrası ortaya çıkan tabloya dikkat çeken Nihat Ergün, şunları söyledi: “Yeni bir atmosfer var. Seçimlerden yeni çıktık. Bir gün beraber iş yapılacağını kimse anlamadı. Millet istikamet göstermiştir. Siyasi liderlerimizin bugün bunu ispat etme zamanıdır. İnşallah bu testten geçilir”