Kocaeli Gebze Erzurumlular Dernekler Federasyonu tarafından Gebze'de düzenlenen Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılı gecesine yoğun ilgi vardı.

Erzurumlu olan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, hemşerilerini yalnız bırakmadı..  Geceye Bakan İdris Güllüce ile birlikte , Ak Parti Milletvekilleri İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Üniversitesi Rekötürü Sadettin Hülagü, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci,  Dernek Başkanı Tekin Dursun, Ak Parti Kocaeli il Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP il Başkanı Aydın Ünlü ile çok sayıda siyasetçi, işadamı ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Gecede konuşan Bakan Güllüce: Erzurumlu olmak bir kimliktir. Bu vatana, millete ,bayrağa bağlı olmanın adıdır Erzurumlu olmak. Bizler bin yıldır geçidi beklemek zorunda kalan bir şehrin çocuklarıyız. Katliamlara uğramış bir şehrin çocuklarıyız. Bu güzel kurtuluş şölenini düzenleyen ErzurumDernekler Federasyonu yönetimine teşekkür ediyor aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum ' dedi