Ankara'da boşanma aşamasında  olduğu eşini ruhsatsız silahıyla öldüren kişiye müebbet hapis cezası verildi. Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Ahmet Ö’nün  avukatı ile şikayetçi olan iki çocuğu katıldı.Geçen celse tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, müştekilerden halen  şikayetçi olup olmadıklarını sordu. Şikayetçi olduklarını beyan eden Y.Ö. ve Ş.Y,  babaları Ahmet Ö'nün cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti daha sonra savcıdan görüşünü sordu. Cumhuriyet savcısı,  silah üzerinde yapılan kriminal incelemede, silahın olayda kullanıldığının tespit  edildiğini ve katil zanlısının, Gülay Ö.’nün kardeşinin evine giderek tartışma  sonucu maktulü öldürdüğünün anlaşıldığını ve cezalandırılması gerektiğini  söyledi.

'RAHMETLİ EŞİMİ SEVİYORUM' 

Heyet daha sonra sanıktan son sözlerini sordu. Ahmet Ö, "Ben oraya  eşimin kardeşiyle konuşmak için gittim. Kendisinden eşimle aramızı düzeltmesini  isteyecektim. Öldürmek gibi bir amacım yoktu. Zaten eşimin orada olduğunu  bilseydim gitmezdim. Çok pişmanım. Rahmetli eşimi de seviyorum çocuklarımı da  seviyorum" dedi. Mahkeme heyeti, yargılama sonucunda Ahmet Ö'nün eşini "kasten  öldürmek" suçundan müebbet, "ruhsatsız silah bulundurmak" suçundan da 10 ay 25  gün hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

  4 KURŞUNLA ÖLDÜRDÜ    

 Nisan ayında Ankara Altındağ'da silahlı saldırıya uğrayan ve vücuduna  4 kurşun isabet eden Gülay Ö, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olay  yerinden kaçan ve yargılama sırasında olayda kullandığı silahı boş bir araziye  attığını söyleyen eşi Ahmet Ö, kendi iradesiyle polise teslim olmuş ve cinayeti  itiraf etmişti.