Gebze polisinin yaptığı ortak operasyon sonucu araba ev hırsızlığı yaptığı belirlenen 5 kişi İstanbul’da yakalandı.

Alınan bilgi ve iddialara göre,  T.Ş, M.Ş, F.T, H.K ve E.E. isimli kişiler Gebze, Darıca ve İstanbul’un bazı bölgelerinde binalara girerek uyku spreyi ile ev sahiplerini uyutup hırsızlık yaptılar. Zanlılar, evde bulunan bilgisayar, cep telefonu ile birlikte ev sahiplerinin araçlarının anahtarlarını da aldılar.  4 adet lüks aracı çalan 5 kişi daha sonra ortadan kayboldu.   

İSTANBUL’DA YAKALANDILAR

Evlerinde hırsızlık olayına maruz kalan vatandaşların polis merkezine giderek yaptıkları şikayetin ardından polis çalışmalarına başladı. Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu hırsızlık olaylarının zanlıları olan 5 kişi İstanbul Sancaktepe’de evlerinde yakalandılar. Gebze’ye getirilen şahıslar polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliye ye sevk edildi.

HEPSİ SUÇ MAKİNESİ

Bu sırada Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyen hırsızlık mağduru vatandaşlar zanlılara tepki gösterdi.  Polis olayı fazla büyümeden önlerken, zanlılar Gebze Adliyesi’ne sevk edildi.  Hırsızlık mağdurları Recep Ceylan, Veysel Özçelik, İbrahim Aktaş, Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü ve asayiş büro ekiplerine yapmış oldukları çalışmalardan ötürü teşekkür ederek, “ Allah onları başımızdan eksik etmesin” dediler. Öte yandan T.S’nin 6, H.A’nın 3, E.E’nin 31, F.T’nin 6 ve M.Ş’nin 6 ayrı suçlarının bulunduğu öğrenildi.