Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Ticaret Odası tarafından 3-6 Mart tarihleri arasında İnterteks Fuar alanında geleneksel hale gelen İDEV Evlilik Fuarı’nda bu yıl muhteşem bir gelinlik ve yöresel kıyafetler defilesi gerçekleşecek. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Ticaret Odası tarafından 3-6 Mart tarihleri arasında İnterteks Fuar alanında geleneksel hale gelen İDEV Evlilik Fuarı bu yıl daha da genişletilerek düzenlenecek. Kocaeli Terziler Odası düzenlenecek olan bu fuara stant ve defilerle katkı sağlayacak. Defile için provalar İzmitli başarılı koreograf Kadir Yoldadurmaz eşliğinde Kocaeli Kent Konseyi salonunda gerçekleşiyor. Defilede görev alacak olan mankenlere; duruş, bakış, yürüme, gelinlik taşıma ve zarafet gibi teknikler öğretiliyor.  Koreograf Yoldadurmaz fuarda ayrıca Ziga Moda Evi Tesettür defilesi ile Yankı Dans Akademi gösterisinin de gerçekleşeceğini söyledi. 


İZMİTLİ ESNAFIN GELİNLİKLERİ
Kocaeli Terziler Odası Başkanı Şaziye Kahramanlı, “Odamıza kayıtlı gelinlikçi esnafımız hazırladıkları 2016 modelleriyle fuar ve ihtiyaç sahipleri için çalışmalarını tamamlamış durumdalar. Yeni evlenecek çiftlerimiz için bu fuar çok büyük bir fırsat. Konuttan balayına, ev dizaynından gelinliğe, düğün organizasyonlarından çeyizlik eşyalara kadar her türlü hizmetten faydalanabilecekler. Ayrıca fuarda; Kocaeli Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ve Gebze Çolakoğlu Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları yöresel kıyafetlerin defile ve stantları da yer alacak. Meslektaşlarımızın sıkıntılı geçen kış sezonunun motivasyon açısından moral olacağı düşüncesindeyiz. Esnafı bir araya getirip halkla buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası ve fuar firmasına teşekkür ediyoruz” dedi.