CHP’nin 1. Sıra milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “4 yıl boyunca sıkılmadık el, girilmedik ev, çayını içmediğimiz hiç kimse kalmayacaktır. Ben Paşa’nın kızıyım ve hep öyle kalacağım” dedi.

 

Fatma Kaplan Hürriyet, CHP’den 1.sıra milletvekili adayı olduğunu öğrendiği andan itibaren hem kendisi hem de partililer büyük bir mutluluk ve kıvanç yaşadı. Bu mutluluk ve heyecan parti içerisinde hat safhada. Fatma Kaplan bu heyecanını da gizleyemiyor. Heyecanı bir kenara her telefona, her iletişim aracından kendisine gelen tebriklere yanıt vermeye ve kabul etmeye devam ediyor. Geri dönemediklerinden af diliyor, kısa zamanda kendisine gelen tebriklere geri döneceğini söylüyor. Son olarak Fatma Kaplan sosyal medya hesabından yaptığı samimi bir açıklamayla sempati toplamaya da devam ediyor.
 
VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM
CHP’nin 1.sıra milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet şöyle diyor: “Aldığım sorumluluğun ne denli onurlu olduğunun bilinciyle layık olmaya çalışacağım. Ülkemi, kentimi, partimi, örgütümü, kadın arkadaşlarımı, meslektaşlarımı en iyi şekilde temsil edebilmek için var gücümle çalışacağım. Listemizdeki tüm arkadaşlarımızla birlikte sorunlara çözüm üretmeye çalışan vekiller olmaya çalışacağız. Ayrıca bu güne kadar bizleri temsil etmiş ve yoğun emek harcamış olan üç milletvekilimize de özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Emanet ettikleri bu onurlu görevi 39 aday adayı arkadaşımız ve tüm örgütümüzle bütünleşerek yerine getirmeye çalışacağız”
 
EMEĞİN VE EMEKÇİNİN SESİ
“Lise yıllarımdan bu yana hem çalışıp hem okuyan, hayatını zorluklarla kurmuş biri olarak ve emekçi/işçi çocuğu olarak emeğin ve emekçinin sesi olmaya çalışacağım. İl/İlçe kadın kollarımızı ziyaretimde verdiğim biz söz vardı; "aday adaylık sürecinde beni destekleseniz de desteklemeseniz de, eğer listede yer alırsam ve bu başarı olarak görülürse bu başarıyı tüm kadın örgütümüzle paylaşacağım" demiştim ve söz vermiştim. Sözümün sonuna kadar arkasındayım”
 
ÇAYINI İÇMEDİĞİMİZ KİMSE KALMAYACAK
“Listemizin bütünüyle halkta olumlu karşılanması umudumu ve inancımı daha da arttırmıştır. Bu inançla nasıl bir vekil daha fazla çıkarırız diye var gücümle çalışacağım. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ve 11. sıradaki tüm arkadaşlarıma karşı sorumluluğumu yerine getireceğim. İki ay boyunca her saniyemi çalışarak geçireceğim. İki ay sonunda en yüksek vekil sayısına ulaştığımızda sıra 2019'da ve büyükşehir belediyesi dahil tüm belediyelerimizi almak için 4 yıl boyunca sıkılmadık el, girilmedik ev, çayını içmediğimiz hiç kimse kalmayacaktır”
 
BEN PAŞANIN KIZIYIM
“Genel Merkezimiz gereğini yapmış ve tüm taleplere cevap vermeye çalışmıştır. Şimdi sorumluluk bizlerde ve sizlerde. Şimdi tüm üyesiyle, delegesiyle, örgütüyle ayağa kalkma zamanı. Sokaklara çıkma zamanı. Ayrıca son sözüm paşalı mahallelime; BEN PAŞANIN KIZIYIM VE HEP ÖYLE KALACAĞIM. Yerim, yurdum hiç değişmeyecek. Hep mahallemde oturmaya, mahallemin sokaklarında dolaşmaya devam edeceğim. PAŞADA DOĞAN OĞLUM PAŞANIN SOKAKLARINDA ONURUYLA BÜYÜYECEKTİR.
SEVGİLERİMLE...”