Feniş Alüminyum'da 85 gündür devam eden greve, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'ndan da destek geldi. Karaosmanoğlu Çelik İş ve Hak İş sendikaları ile birlikte Feniş Alüminyum işçilerini ziyaret etti.

Gebze'de fabrikayı kapatan işverenden bir türlü ücretlerini alamayan Feniş İşçileri bugün eylerinin 85. gününü tamamladı. Feniş alüminyum işçilerini bugün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ziyaret etti.

Çelik İş Sendikası Başkanı Ali Cengiz Gül ve Hak İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan'ın da katıldığı ziyarette, Başkan Karaosmanoğlu fabrika yemekhanesinde işçilerle biraraya geldi. Burada basına açık şekilde yapılan toplantıda İbrahim Karaosmanoğlu işçileri sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.

İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada; işçilere direnişlerini meşru zeminde sürdürmelerine dikkat etmelerini tavsiye ederek, eninde sonunda haklarına kavuşacaklarına inandığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Feniş işçisi Nizamettin Önelge'nin de ailesine başsağlığı dileyen Karaosmanoğlu, "O aileye bağış toplamak yerine, iş bulmak lazım. Taşıma su ile değirmen dönmez." dedi.

Karaosmanoğlu konuşmasını bitirdikten sonra bir işçi yetkililerden daha fazla duyarlı olmasını talep ettiklerini söyledi. Evine yakında haciz geleceği için zor durumda olduğunu ifade eden işçiyi sendika yöneticileri sakinleştirdi.